Mel Gibson nakręci kontynuację "Pasji". "Jest jeszcze wiele do opowiedzenia"

Mel Gibson ogłosił, że pracuje nad scenariuszem filmu zatytułowanym "Pasja 2". W kontynuacji hitu z 2004 roku reżyser planuje skupić się na historii zmartwychwstania Jezusa.

"Pasja" z 2004 roku w reżyserii Mela Gibsona z Jimem Caviezelem w roli głównej wywołała prawdziwą burzę medialną i stała się prawdziwym hitem w światowym box officie. Opowieść o męce i drodze krzyżowej Jezusa przy budżecie 30 milionów dolarów zarobiła na całym świecie zawrotną sumę 612 milionów dolarów.

Jak podaje Guardian, dwanaście lat po premierze filmu Mel Gibson potwierdził, że wspólnie z Randallem Wallacem ("Braveheart - Waleczne Serce) pracują nad scenariuszem kontynuacji "Pasji", której fabuła skoncentruje się na zmartwychwstaniu Chrystusa. - "Pasja" to dopiero początek. Jest jeszcze wiele do opowiedzenia - powiedział scenarzysta.

Na razie nie wiadomo, kto pojawi się w obsadzie filmu ani czy do swojej roli powróci Jim Caviezel. Do tej pory żadna z wytwórni nie wykupiła jeszcze praw do nowego projektu Gibsona. Wynik finansowy pierwszej części pozwala mieć nadzieję, że wkrótce film, znajdzie producenta i dystrybutora. 

Randall Wallace ma na swoim koncie scenariusze m.in. do "Człowieka w żelaznej masce", "Pearl Harbor" czy serialu "Outlander". Mela Gibsona mogliśmy ostatnio oglądać w "Niezniszczalnych 3".

Czy realizacja kontynuacji "Pasji" to dobry pomysł?
Więcej o: