Jakub Gierszał zagrał w amerykańskim filmie. Są dobre recenzje i pierwszy zwiastun

„Morris from America" z rolą polskiego aktora został dobrze przyjęty na festiwalu w Sundance. Teraz można zobaczyć już zwiastun filmu.

Jakub Gierszał wciela się w postać szkolnego gwiazdora. Głowna rola przypadła Craigowi Robinsonowi, który otrzymał za nią specjalną nagrodę jury na FF w Sundance. Film zdobył także nagrodę Waldo Salt Screenwirting. I podoba się krytykom. Aż 82 proc. z recenzji uwzględnionych przez serwis Rottentomatoes.com jest pozytywna.

„Morris from America" w reżyserii Chada Hartigana to historia 13-letniego Morrisa (Markees Christmas), który wraz z ojcem Curtisem (Craig Robinson) przeprowadza się ze Stanów Zjednoczonych do Niemiec – do Heidelbergu. Chłopak ma problemy z odnalezieniem się w nowym środowisku. Ale wszystko się zmienia, kiedy wpada mu w oko 15-letnia Katrin (Lina Keller).

Gierszała mogliśmy niedawno oglądać w „Córkach dancingu”, a wcześniej w "Sali samobójców". Nie wiadomo jeszcze, czy amerykańska produkcja z jego udziałem znajdzie dystrybutora w Polsce. „Morris from America" ma wejść do kin w USA 19 sierpnia. W Niemczech premiera przewidziana jest na 3 listopada.