"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - J. K. Rowling ma już scenariusz drugiej części

Reżyser zdradza, że autorka serii o Harrym Potterze napisała scenariusz do kolejnej części filmu.

Pierwsza część filmowej trylogii o Newcie Skamanderze, czarodzieju badającym nieznane magiczne stworzenia, pojawi się w kinach w listopadzie 2016. Reżyser David Yates przy okazji premiery swojego ostatniego filmu "Tarzan: Legenda" zdradził w rozmowie z GSNews, że J.K. Rowling skończyła już scenariusz kolejnych przygód w magicznym świecie Nowego Jorku, ma także pomysły dotyczące zakończenia serii.

"Fantastyczne zwierzęta" to nie pierwszy kontakt Yatesa ze światem stworzonym przez Rowling - reżyserował cztery z ośmiu filmowych adaptacji książek o Harrym Potterze. Porównując pracę nad historią Newta z wcześniejszymi doświadczeniami, reżyser z entuzjazmem opowiada o możliwości zaprezentowania całej historii, którą stworzyła autorka - Kiedy ekranizowaliśmy książki, musieliśmy pominąć sporą część historii, która nie pasowała do filmowej narracji, albo sprawiłaby, że film byłby po prostu za długi. Tym razem mamy całą historię, od początku do samego końca napisaną przez Jo [J.K. Rowling - red.] - mówi Yates.

2016 to bardzo dobry rok dla fanów świata stworzonego przez Rowling. 30 lipca na londyńskim West Endzie odbędzie się premierowy pokaz sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko: Część pierwsza", skupiającej się na losach najmłodszego syna głównego bohatera książkowej serii, a następnego dnia - w dzień urodzin autorki i tytułowego Harry'ego - w księgarniach pojawią się papierowe i elektroniczne wydania scenariusza.