Powstanie film o Violetcie Villas. "To będzie historia o wolności i o cenie, jaką się za nią płaci"

Karolina Bielawska, reżyserka nagradzanego dokumentu "Mów mi Marianna" zrealizuje fabularną biografię Violetty Villas.

 Film o Villas będzie opowiadał przede wszystkim o początkach kariery wokalistki, a jego hasłem przewodnim będą słowa "wolność to szaleństwo".

- Ona zawsze była sobą, była w kontrze i płaciła za to olbrzymią cenę - mówiła o swojej bohaterce Karolina Bielawska w rozmowie z TOK FM. - Chciałabym się skupić nie na tragicznej historii, tylko na początku. Jak to się stało, że dziewczynie z ubogiego domu z Lewina Kłodzkiego udało się nagle osiągnąć to, co było niemożliwe. I jaką cenę musi za to zapłacić - dodała reżyserka. Bielawska zapowiedziała, że obecnie wspólnie z rodziną Villas pracuje nad scenariuszem filmu.

Violetta Villas (właśc. Czesława Maria Gospodarek z domu Cieślak) była popularną artystką estradową, która wykonywała zarówno muzykę rozrywkową, jak i klasyczną. Za sprawą niezwykle silnego głosu o rejestrze sięgającym cztery oktawy Villas przeszła do historii jako jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek. Na kilka lat przed śmiercią popadła w problemy finansowe i żyła w bardzo złych warunkach sanitarnych.  Zmarła w 2011 roku z przyczyn naturalnych.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia..." >>

Więcej o: