Uczyła Polaków, jak uprawiać seks, a sama żyła w trójkącie. Teraz doczeka się filmu

- Życie Michaliny Wisłockiej jest niezwykle barwne i mogłoby stać się punktem wyjścia niejednej fabuły. Chcemy opowiedzieć o tej niesamowitej kobiecie z jajami, o jej walce o książkę i o tym, kim była, zanim wydała „Sztukę kochania” - mówi Magdalena Boczarska.

"Sztuka kochania" to historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiła się z konserwatywnymi stereotypami i ignorancją wielu Polaków. Zrobiła rewolucję w życiu seksualnym całego kraju. Wszystko dzięki jednej książce.

- Życie Michaliny Wisłockiej jest niezwykle barwne i mogłoby stać się punktem wyjścia niejednej fabuły - mówi Magdalena Boczarska, która w 'Sztuce kochania' wciela się w główną bohaterkę. - Osobną historią jest okres życia w trójkącie z przyjaciółką i mężem, wielka miłość i związek z Jurkiem, a także jej relacje z dziećmi i walka o książkę. Chcemy opowiedzieć o tej niesamowitej kobiecie z jajami, kim była, zanim wydała "Sztukę kochania".

Kadr z filmu 'Sztuka kochania'Kadr z filmu "Sztuka kochania" Mat. prasowe

Bestsellerowa książka "Sztuka Kochania" sprzedała się w ponad 7 mln egzemplarzy i zmieniła życie intymne milionów Polaków. "Ślepy o kolorach nie napisze", miała w zwyczaju mówić Wisłocka. W książce często sięgała do własnych doświadczeń, w prostych i przystępnych słowach tłumacząc, że kluczem do udanego związku jest poznanie nawzajem swoich potrzeb, w tym również seksualnych. 

Autorka walcząca o prawo Polek do osiągania orgazmu i czerpania przyjemności z seksu była pod tym względem w Polsce prawdziwą pionierką. Sama Wisłocka przez wiele lat żyła w trójkącie ze swoją przyjaciółką Wandą (w tej roli w filmie Justyna Wasilewska) i mężem (Piotr Adamczyk).

Kadr z filmu 'Sztuka kochania'Kadr z filmu "Sztuka kochania" Mat. prasowe

W "Sztuce kochania" w główna rolę wciela się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Na ekranie zobaczymy również Piotra Adamczyka, Justynę Wasilewską, Eryka Lubosa, Danutę Stenkę, Karolinę Gruszkę, Borysa Szyca, Wojciecha Mecwaldowskiego, Arkadiusza Jakubika czy Artura Barcisia. Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak (twórca scenariusza głośnych "Bogów"), reżyserią natomiast zajęła się Maria Sadowska.

 ZOBACZ TEŻ: biografia pierwszej damy polskiej seksuologii Michaliny Wisłockiej >>

Więcej o: