Uczyła Polaków, jak uprawiać seks, a sama żyła w trójkącie. Teraz doczeka się filmu

- Życie Michaliny Wisłockiej jest niezwykle barwne i mogłoby stać się punktem wyjścia niejednej fabuły. Chcemy opowiedzieć o tej niesamowitej kobiecie z jajami, o jej walce o książkę i o tym, kim była, zanim wydała „Sztukę kochania” - mówi Magdalena Boczarska.

"Sztuka kochania" to historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiła się z konserwatywnymi stereotypami i ignorancją wielu Polaków. Zrobiła rewolucję w życiu seksualnym całego kraju. Wszystko dzięki jednej książce.

- Życie Michaliny Wisłockiej jest niezwykle barwne i mogłoby stać się punktem wyjścia niejednej fabuły - mówi Magdalena Boczarska, która w 'Sztuce kochania' wciela się w główną bohaterkę. - Osobną historią jest okres życia w trójkącie z przyjaciółką i mężem, wielka miłość i związek z Jurkiem, a także jej relacje z dziećmi i walka o książkę. Chcemy opowiedzieć o tej niesamowitej kobiecie z jajami, kim była, zanim wydała "Sztukę kochania".

Kadr z filmu Kadr z filmu "Sztuka kochania" Mat. prasowe

Bestsellerowa książka "Sztuka Kochania" sprzedała się w ponad 7 mln egzemplarzy i zmieniła życie intymne milionów Polaków. "Ślepy o kolorach nie napisze", miała w zwyczaju mówić Wisłocka. W książce często sięgała do własnych doświadczeń, w prostych i przystępnych słowach tłumacząc, że kluczem do udanego związku jest poznanie nawzajem swoich potrzeb, w tym również seksualnych. 

Autorka walcząca o prawo Polek do osiągania orgazmu i czerpania przyjemności z seksu była pod tym względem w Polsce prawdziwą pionierką. Sama Wisłocka przez wiele lat żyła w trójkącie ze swoją przyjaciółką Wandą (w tej roli w filmie Justyna Wasilewska) i mężem (Piotr Adamczyk).

Kadr z filmu Kadr z filmu "Sztuka kochania" Mat. prasowe

W "Sztuce kochania" w główna rolę wciela się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Na ekranie zobaczymy również Piotra Adamczyka, Justynę Wasilewską, Eryka Lubosa, Danutę Stenkę, Karolinę Gruszkę, Borysa Szyca, Wojciecha Mecwaldowskiego, Arkadiusza Jakubika czy Artura Barcisia. Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak (twórca scenariusza głośnych "Bogów"), reżyserią natomiast zajęła się Maria Sadowska.

 ZOBACZ TEŻ: biografia pierwszej damy polskiej seksuologii Michaliny Wisłockiej >>

Więcej o:
Komentarze (71)
Uczyła Polaków, jak uprawiać seks, a sama żyła w trójkącie. Teraz doczeka się filmu
Zaloguj się
 • em-biz

  Oceniono 92 razy 68

  "..kobieta z jajami" ? Co za durnowaty komentarz!
  Wiusłocka to kobieta !!! KOBIETA z cycem i wiedzą o mężczyznach i sexie!
  Nie to co te patykowate wymoczki lub zapasione maciory!

 • bob2436

  Oceniono 39 razy 27

  Zapowiada się bardzo dobry film. Marudom, którzy narzekają, że może być "zafałszowanie historii" przypominam, że z filmów fabularnych historii uczyć się nie należy. Kupcie czasem jakąś książkę, żeby zmniejszyć ten wstydliwy odsetek (63% zdaje się?) Wolaków, którzy nie czytają nic z wyjątkiem napisów na etykietach.

 • ml2403

  Oceniono 18 razy 14

  Nie widzę Karolaka i Kuny. Czyżby wpadli w niełaskę, bo reszta stałej obsady nienaruszona. A może grają jakieś ogony?.

 • kozieradka2012

  Oceniono 15 razy 13

  Wisłocka... To był nie tylko hit wydawniczy z posmakiem skandalu obyczajowego. Wg dzisiejszych standardów podejście autorki oceniono by zapewne jako grzeczne i tradycjonalistyczne, ale wtedy był to symbol przemian kulturowych. Bez mała rewolucyjnych.

  Był kiedyś w telewizji film dokumentalny o Wisłockiej, wtedy bardzo leciwej, żyjącej w skromnych warunkach - bynajmniej nie jak autorka bestsellerów. Z opowieści pani Michaliny i innych pojawiających się w filmie osób wynikało, że miała ona smutne i nudne życie małżeńskie, a jedyny prawdziwy romans oraz pierwsze i ostatnie w życiu orgazmy przeżyła na jakichś wczasach czy w sanatorium. Romans ten oczywiście zakończył się nieodwołalnie wraz z turnusem, ale dostarczył jej impulsu do twórczości, dzięki której stała się pierwszą gorszycielką PRL.

 • glemp1

  Oceniono 13 razy 11

  Proszę nie mieszać pojęć. Jeśli Wisłocka była kobietą, to z jajnikami i waginą.

 • e.olsen

  Oceniono 9 razy 9

  > Uczyła Polaków, jak uprawiać seks, a sama żyła w trójkącie.

  Co to za kretyński tytuł? Co niby ma uprawianie seksu do życia w trójkącie? Przecież ona uczyła seksu, a nie wierności małżeńskiej. O tego jest ksiądz.

 • ladne_sny

  Oceniono 11 razy 9

  i znowu lawina tych samych nazwisk: boczarska, adamczyk, mecwaldowski, jakubik, stenka, szyc plus do tego wzystkiego marysia sadowska... extra, kolejny kinowy przebój na miarę śniadanie do łóżka tylko że bardziej dramatycznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX