Nowy film Polańskiego! O pisarce, która wypromowała się książką o samobójstwie matki

Roman Polański nie zwalnia tempa i to wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów dobrego kina. Reżyser ogłosił, że swój najnowszy film zrealizuje z Olivierem Assayasem, który w tym roku wyjechał z Cannes ze Złotą Palmą. Będzie się działo!

Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów wciąż pracuje nad "The Dreyfus Affair", który będzie miał swoją premierę w przyszłym roku, ale już myśli nad kolejnym filmem. Wspólnie z tegorocznym zdobywcą Złotej Palmy w Cannes dla najlepszego reżysera, Olivierem Assayasem ("Personal Shopper" z Kristen Stewart), twórca planuje realizację filmu "Prawdziwa historia" według powieści Francuzki Delphine De Vigan.

Assayas, który poza kontrowersyjnym "Personal Shopper" zrealizował m.in. znany polskim widzom "Sils Maria" z Juliette Binoche i Kristen Stewart, napisze scenariusz na podstawie książki. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w główne role.

"Prawdziwa historia" to opowieść o pisarce, która wypromowała się dzięki autobiograficznej powieści o swojej matce samobójczyni. Pewnego dnia zaczyna otrzymywać anonimowe listy oskarżające ją o oczernianie rodziny i wykorzystywanie osobistej tragedii dla rozgłosu. W tym samym czasie nawiązuje dwuznaczną relację z fanką, która zaczyna przejmować coraz większą kontrolę nad jej życiem.

W świetle dotychczasowych dokonań Polańskiego i Assayasa, informacja o ich współpracy przy "Prawdziwej historii" to wspaniała wiadomość dla fanów kina. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów!