Wiemy, kto zagra Violettę Villas w filmowej biografii. Tego się nie spodziewaliśmy!

Nie Joanna Liszowska, nie Margaret ani Anna Majcher, jak spekulowano, lecz Anna Ilczuk wcieli się w Violettę Villas w filmie biograficznym w reżyserii Karoliny Bielawskiej.

34-letnia Anna Ilczuk jest znana polskim widzom głównie z ról serialowych - aktorka wystąpiła m.in. w "Pierwszej miłości", "Prawie Agaty", "Ojcu Mateuszu" i "Komisarzu Aleksie". Popularność przyniosła jej rola apodyktycznej Jolasi w "Świecie według Kiepskich". W jej filmografii pojawiają się także "Sala samobójców", "Daas" czy "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać". Jedną ze swoich największych ról zagrała w "Z miłości" Anny Jadowskiej, gdzie wcieliła się w młodą kobietę uwikłaną w pornobiznes. 

Anna Ilczuk na planie serialu 'Stolik'Anna Ilczuk na planie serialu "Stolik" mat. prasowe

Rola Villas dla Ilczuk to duże wyzwanie, ale i szansa na pokazanie się aktorsko od nieco innej strony. Film o Villas w reżyserii Karoliny Bielawskiej ("Mów mi Marianna") będzie opowiadał bowiem przede wszystkim o początkach kariery wokalistki, a jego hasłem przewodnim będą słowa "wolność to szaleństwo".

- Ona zawsze była sobą, była w kontrze i płaciła za to olbrzymią cenę - mówiła o swojej bohaterce Karolina Bielawska w rozmowie z TOK FM. - Chciałabym się skupić nie na tragicznej historii, tylko na początku. Jak to się stało, że dziewczynie z ubogiego domu z Lewina Kłodzkiego udało się nagle osiągnąć to, co było niemożliwe. I jaką cenę musi za to zapłacić - dodała reżyserka. Bielawska zapowiedziała, że obecnie wspólnie z rodziną Villas pracuje nad scenariuszem filmu.

Violetta Villas (właśc. Czesława Maria Gospodarek z domu Cieślak) była popularną artystką estradową, która wykonywała zarówno muzykę rozrywkową, jak i klasyczną. Za sprawą niezwykle silnego głosu o rejestrze sięgającym cztery oktawy Villas przeszła do historii jako jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek. Na kilka lat przed śmiercią popadła w problemy finansowe i żyła w bardzo złych warunkach sanitarnych.  Zmarła w 2011 roku z przyczyn naturalnych.