Teaser "Dunkierki" Nolana. Co za napięcie! Przerażający koszmar wojny

Po obejrzeniu tego krótkiego teasera już czujemy, że to może być najlepszy film wojenny od czasu "Szeregowca Ryana" Stevena Spielberga.

W tym krótkim wideo z pozoru niewiele się dzieje, ale i tak wbija w fotel - oglądamy ujęcia plaży i grupę żołnierzy w łodzi. Młodzi mężczyźni z niepokojem przyglądają się niebu. Po chwili dociera do nich, że czyha na nich śmiertelne zagrożenie.

"W momencie kryzysu, na granicy unicestwienia, przeżycie jest zwycięstwem", głosi napis promujący zwiastun. Nolan mistrzowsko buduje napięcie, tutaj każdy kadr aż kipi od podskórnych emocji, a najmocniejszą z nich jest przerażenie.

"Dunkierka" Christophera Nolana opowiada o tzw. Operacji Dynamo, czyli ewakuacji żołnierzy wojsk alianckich z Dunkierki we Francji w 1940 roku, gdzie zostali odcięci przez Niemców. W trwających 26 maja - 4 czerwca walkach udało się uratować ponad 330 tysięcy żołnierzy. To jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii II wojny światowej. Wnioskując z teasera zapowiada się jeden z najbardziej widowiskowych filmów wojennych ostatnich lat.

To pierwszy film Nolana od "Interstellar" z 2014 roku. W "Dunkierce" występują Tom Hardy, Mark Rylance, Cillian Murphy, Kenneth Branagh i Harry Styles, członek popularnego zespołu One Direction. Film zobaczymy w kinach dopiero za rok - planowana światowa premiera to 21 lipca 2017.

Komentarze (162)
Teaser "Dunkierki" Nolana. Co za napięcie! Przerażający koszmar wojny
Zaloguj się
 • piotrus009

  Oceniono 97 razy 85

  Jak to wbija w fotel? To nawet nie jest zwiastun, tylko teaser. Nic nie pokazali

 • hasta.la.vista

  Oceniono 68 razy 52

  To że Brytyjczycy mogli się ewakuować spod Dunkierki, to tylko dobra wola Hitlera, który na tym etapie wojny liczył jeszcze na ułożenie się z nimi.
  Natomiast nam Polakom, a szczególnie apologetom wszelkich beznadziejnych zrywów z powstaniem warszawskim na czele, powinno dzwonić w uszach motto "przeżycie jest zwycięstwem". Martwi bohaterowie już nic dla kraju nie zrobią...

 • kapitan.kirk

  Oceniono 52 razy 48

  <<<W tym krótkim wideo z pozoru niewiele się dzieje - oglądamy ujęcia plaży i nadpływających żołnierzy.>>>

  Jeśli już, to raczej odpływających...
  Pzdr

 • rabingoldblatt

  Oceniono 50 razy 44

  Drodzy komentatorzy.

  Readachtor zauważył płaskodenną łódkę i chłopców w hełmach to mu się z Ryanem skojarzyło. Natomiast to czy łódka przypływa czy odpływa to już trzeba wiedzieć z historii. No i akurat na tym Redachtor poległ:)))

 • euthanasiator

  Oceniono 48 razy 40

  Z Dunkierki to żołnierze akurat odpływali....
  A operacja nazywała sie Dynamo....
  Takie tam szczególiki....

 • moonwind

  Oceniono 33 razy 29

  Na pierwszej stronie napisaliście - Zwiastun ...wbija w fotel....
  Naprawdę??? Wbiło was???
  Szanowny redaktorze ten zwiastun jest nudny.

 • hegemon123

  Oceniono 30 razy 26

  Oj czepiacie się. Zwiastun jak zwykle miażdży, celnie w punkt, poraża...

 • najlepszy-miecio

  Oceniono 23 razy 21

  Mnie wbija w fotel głupota gimbazy na etatach "redaktorów" w niektórych portalach...

 • spell2me

  Oceniono 27 razy 21

  Czy Wy właśnie próbujecie wnioskować o potencjalnej kultowości filmu na podstawie pojedynczego zwiastuna, na którym nic nie widać? Jestem pod wrażeniem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX