Teaser "Dunkierki" Nolana. Co za napięcie! Przerażający koszmar wojny

Po obejrzeniu tego krótkiego teasera już czujemy, że to może być najlepszy film wojenny od czasu "Szeregowca Ryana" Stevena Spielberga.

W tym krótkim wideo z pozoru niewiele się dzieje, ale i tak wbija w fotel - oglądamy ujęcia plaży i grupę żołnierzy w łodzi. Młodzi mężczyźni z niepokojem przyglądają się niebu. Po chwili dociera do nich, że czyha na nich śmiertelne zagrożenie.

"W momencie kryzysu, na granicy unicestwienia, przeżycie jest zwycięstwem", głosi napis promujący zwiastun. Nolan mistrzowsko buduje napięcie, tutaj każdy kadr aż kipi od podskórnych emocji, a najmocniejszą z nich jest przerażenie.

"Dunkierka" Christophera Nolana opowiada o tzw. Operacji Dynamo, czyli ewakuacji żołnierzy wojsk alianckich z Dunkierki we Francji w 1940 roku, gdzie zostali odcięci przez Niemców. W trwających 26 maja - 4 czerwca walkach udało się uratować ponad 330 tysięcy żołnierzy. To jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii II wojny światowej. Wnioskując z teasera zapowiada się jeden z najbardziej widowiskowych filmów wojennych ostatnich lat.

To pierwszy film Nolana od "Interstellar" z 2014 roku. W "Dunkierce" występują Tom Hardy, Mark Rylance, Cillian Murphy, Kenneth Branagh i Harry Styles, członek popularnego zespołu One Direction. Film zobaczymy w kinach dopiero za rok - planowana światowa premiera to 21 lipca 2017.