Zwiastun filmu "Sługi boże" - mocne sceny. Tylko dla widzów o stalowych nerwach [WIDEO]

Gęsta intryga, mroczny klimat jak ze skandynawskiego kryminału i świetna obsada - tak prezentuje się pierwszy zwiastun "Sług bożych" Mariusza Gawrysia z Bartłomiejem Topą, Julią Kijowską i Małgorzatą Foremniak. Uwaga, tylko dla dorosłych!

Z wieży wrocławskiego kościoła w tajemniczych okolicznościach rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). W śledztwie pomagać będzie mu młoda analityczka Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana bez jego wiedzy prowadzi także własne dochodzenie. 

Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

Małgorzata Foremniak znów na planie filmowym. "Byłam przyduszana. Biłam się, miałam trudne sceny erotyczne"

"Sługi boże" to pierwsza w historii polskiej kinematografii produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Widzowie za granicą zobaczą film już 16 września dzięki Phoenix Productions. Docelowo "Sługi boże" trafią tam do ponad 100 kin.

- To film dla osób poszukujących w kinie emocji i trzymających w napięciu historii. Wątki kryminalne, które zataczają szerokie kręgi, składają się na nieoczywistą fabułę i zagadkę, której rozwiązania trudno się domyślić. Służby specjalne, Bank Watykański, agenci Stasi to tematy, które stale goszczą w mediach, a rzadko, mimo swej aktualności, są poruszane w filmach. – mówi Bartłomiej Topa. Komisarz Warski, którego gra w filmie, za wszelką cenę dąży do rozwiązania zagadki, dlaczego kolejne kobiety giną w identyczny sposób.

'Sługi boże', plakat"Sługi boże", plakat Mat. prasowe


Małgorzata Foremniak w filmie wciela się w postać seksownej psycholog, Joanny Stanisz. – Realizowaliśmy sceny trudne fizycznie, po których miałam udokumentowane obrażenia w postaci siniaków. Było trochę strachu – jak to zrobić ciekawie i zachować wszystkie tematy, które ja i reżyser chcieliśmy zachować w tym drastycznym obrazie – ale ja takie sceny uwielbiam. – mówiła o pracy na planie.

"Sługi boże" trafią na ekrany polskich kin 16 września.