Meryl Streep jako najgorsza śpiewaczka w historii. Aż trudno uwierzyć, że to się zdarzyło naprawdę

Tym razem zdobywczyni trzech Oscarów ma przed sobą niełatwe zadanie - musi zagrać na ekranie przekonująco najkoszmarniejszą śpiewaczkę operową w historii. Weź udział w naszym konkursie o aktorce i zdobądź atrakcyjne nagrody!

- Każdy student akademii muzycznej zna jej nagrania. Nie tylko dlatego, że stanowią przykład skrajnie niepoprawnego śpiewania. [...] To, co jest w nich piękne, wzruszające i, niestety, także zabawne, to ambicja i pasja, jaką są przepełnione - mówi Meryl Streep, która w "Boskiej Florence" wciela się w tytułową bohaterkę.

Muzyka to jej życie... niestety

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie... niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jej nagrania stały się wielkim hitem i są znane nie tylko wśród koneserów muzyki klasycznej po dziś dzień. Ukoronowaniem kariery Jenkins, obwołanej najgorszą śpiewaczką w historii, był koncert w słynnym Carnagie Hall. Teraz jej historię opowiada Stephen Frears ("Królowa") w filmie "Boska Florence" z Meryl Streep w roli głównej.

- To, co jest w tych nagraniach piękne, wzruszające i, niestety, także niezwykle zabawne, to ambicja i pasja, jaką są przepełnione. Słyszymy Florence, jak bierze oddech, zawsze odrobinę za późno, by trafić w odpowiedni dźwięk. Przede wszystkim jednak czuć tam ogromną ambicję i miłość do muzyki - mówi o swojej bohaterce aktorka.

Zadanie konkursowe:

Aby wziąć udział w naszym konkursie, odpowiedz na pytanie: "Twój ulubiony film z Meryl Streep? Uzasadnij odpowiedź" Wyślij email z odpowiedzią na pytanie na adres kultura_news@agora.pl. Wypowiedź konkursowa nie może przekraczać 1000 znaków ze spacjami. Na odpowiedzi czekamy do 24 sierpnia do godziny 23:59.

Nagrodami w konkursie są trzy zestawy, w skład których wchodzą smoothie blender Kenwood, wachlarz z logo filmu "Boska Florence" oraz płyta DVD z filmem "Idol". 

KenwoodKenwood Kenwood

 REGULAMIN KONKURSU "Film >>Boska Florence<<"

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Meryl Streep. Znowu ona!" >>

"Boska Florence" z Meryl Streep i Hugh Grantem w kinach od 19 sierpnia.

Zobacz zwiastun "Boskiej Florence":