Prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala. Chciałbym, żeby "Smoleńsk" miał takie przesłanie

"Ten film jest moim najbardziej osobistym filmem" - mówi o "Smoleńsku" Antoni Krauze. Co jeszcze reżyser i aktorzy Lech Łotocki oraz Ewa Dałkowska mówią o produkcji?

"Smoleńsk", jedna z najbardziej oczekiwanych i kontrowersyjnych produkcji tego roku, wejdzie do kin 9 września.

- Prezydent Kaczyński w tej niewypowiedzianej mowie katyńskiej miał powiedzieć, że nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Że prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala, łączy, przynosi sprawiedliwość i pokazuje drogę do pojednania. Chciałbym, by nasz film miał takie przesłanie - mówi Lech Łotocki, który gra Lecha Kaczyńskiego.

Kto gra w "Smoleńsku"? Lech Łotocki jako Lech Kaczyński, w roli Marii Kaczyńskiej Ewa Dałkowska [GALERIA] >>

- Pomyślałem, że warunki fizyczne są mniej istotne niż umiejętność stworzenia dobrej, ciekawej postaci. Ewa Dałkowska od początku była kandydatką do roli Marii Kaczyńskiej Znała osobiście panią prezydentową, wiedziałem, że świetnie ją zagra. To Ewa podpowiedziała mi, żebym pomyślał o zatrudnieniu Lecha Łotockiego - wspomina Kauze.

Para prezydencka, rozpacz i spawanie trumien. Nowe zdjęcia "Smoleńska" >>

 

Więcej o:
Komentarze (84)
Prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala. Chciałbym, żeby "Smoleńsk" miał takie przesłanie
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 176 razy 164

  Kupa polskich DEBILI !
  Szanowna Pani Dałkowska i Panie Łotocki. Grając w tej goo.... opowieści właśnie budujecie
  relacje na kłamstwie.
  Przyczyna katastrofy i ODPOWIEDZIALNY są znani od dawna.
  Trzeba być nienormalnym aby uważać coś innego.
  Swoimi nazwiskami firmujecie szaleństwa sekty smoleńskiej.

 • roman.kan

  Oceniono 116 razy 114

  dlaczego to jest w dziale "kultura" a nie "plotek" lub "komedia"?

 • grundol1

  Oceniono 98 razy 98

  Dla PIS bolesna prawda której nie potrafią przyjąć jest taka, że Lech Kaczyński zginał w banalnym wypadku samolotowym przez słabe wyszkolenie i brak przestrzegania procedur przez pilotów, którego w bardzo dużej mierze winien był sam PIS.

 • napohybel.live

  Oceniono 88 razy 82

  Prawda, nawet najboleśniejsza jest taka, że do katastrofy doprowadzili bracia Kaczyńscy, Kancelaria Prezydenta, Błasik, wieża i piloci, którzy chcieli koniecznie zadowolić prezydenta i wycieczkę.

  Już w Warszawie piloci i Błasik wiedzieli, że nad lotniskiem zalega mgła i nie ma warunków do lądowania.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 81 razy 73

  Ile wynosi wynagrodzenie konsultanta d/s obyczajowych w takiej produkcji jak Smoleńsk?

 • xandx

  Oceniono 74 razy 72

  jedna wielka szmira...... jak widać normalni aktorzy nie chcieli brać udziału w tej farsie..... a krauze to taki drugorzędny reżyser więc czego tu się spodziewać......

 • tilow3

  Oceniono 73 razy 71

  Pisowcy! Jeśli nie rozumiecie na czym polega słabość obecnej władzy, to idźcie na ten film i pomyślcie sobie, że poziom tego filmu to właśnie wszystko to, co PiS sobą reprezentuje. Ja nawet bez oglądania tego czegoś w kinie, wiem jaki to rodzaj szmiry. I doskonale wiem, że podobnie jest ze wszystkim czego dotykają się pisowcy. W was utrzymuje się wiara, że zamieniacie zło w dobro. Nie kochani - to żadna "dobra zmiana" a raczej "podła zmiana" a na pewno "dojna zmiana" - oglądajcie i zacznijcie myśleć. (Naprawdę wierzycie, że scena w której polegli pod Katyniem wstają pośmiertnie by oddać hołd Lechowi Kaczyńskiemu, ma sens?).

 • kemor234

  Oceniono 72 razy 66

  Konsultant d/s obyczajowych na pewno zadbał o właściwy przekaz.
  No chyba, że "zarobiony jest" bo jednak praca na kilku etatach może być wyczerpująca. Samo sprawdzanie stanu konta w takim wypadku, to pewnie godzina dziennie.

 • tadec

  Oceniono 68 razy 66

  Maciarewicz zadał cios filmowi tuż przed premierą. Nie było - wg. niego - wybuchu (który widac w zajawce filmu) lecz wada techniczna samolotu. I co teraz...?????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX