Kochali się i ranili... "Ostatnia rodzina" to film, na który warto czekać [ZWIASTUN]

Niecałe 3 tygodnie zostały do premiery "Ostatniej rodziny", filmu opowiadających o Zdzisławie i Tomku Beksińskich. Dystrybutor pokazał dziś nowy zwiastun, który sprawia, że z jeszcze bardziej czekamy na premierę.

 O tym, że Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik to świetni aktorzy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ten pierwszy za rolę Zdzisława Beksińskiego dostał już nagrodę dla Najlepszego Aktora na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. Po obejrzeniu tego zwiastuna przewidujemy, że będzie mocnym kandydatem do statuetki za rolę męską także na Festiwalu Filmowym w Gdyni. "Ostatnia rodzina" będzie pokazana w konkursie głównym.

Tak wyglądają filmowi Beksińscy! Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik poddani metamorfozie na planie "Ostatniej Rodziny">>

Film po pokazie na FF w Lcarno zebrał już sporo dobrych recenzji za granicą. „Bardzo prawdopodobny kandydat do wielu nagród festiwalowych”, „Sewerynowi udało się uchwycić geniusz Beksińskiego” - pisał Jay Weissberg z "Variety". „Niesamowita interpretacja postaci Beksińskiego wg Andrzeja Seweryna” - chwalił Thomas Sotinel z lemonde.fr. „Mistrzowska rola Aleksandry Koniecznej!” - zauważył Dan Fainaru ze "Screen Daily".

W polskich kinach "Ostatnia rodzina" pojawi się 30 września.

Więcej o:
Komentarze (19)
Kochali się i ranili... "Ostatnia rodzina" to film, na który warto czekać [ZWIASTUN]
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 35 razy 35

  Jestem z tych co na sobotnich prywatkach, gdy audycje prowadził Beksa, wolał ucho przyłożyć do radia i słuchać, co ten "psychol" puszcza. Zazdrościłem mu bardzo tych płyt. Marzyłem by mieć kolekcję kompaktów i takie dyskografię artystów. To on puścił Dead can Dance, a mi wydawało się, że się unoszę gdzieś wysoko. To z nim słuchało się Marillion, Petera Gabriela i innych, wielu innych. Szokiem dla mnie była jego śmierć. Gdy po wszystkim zobaczyłem w tv jego ojca, który spokojnym głosem mówił do kamery, że "nareszcie to się stało i chyba czuje ulgę", pomyślałem że jest potworem. Przeczytałem książkę "Beksińscy - portret podwójny" i zrozumiałem ile prawdy było w słowach ojca o synu. Na film pójdę z całą pewnością.

 • thegosc

  Oceniono 22 razy 22

  Uwielbiałem audycje Tomka. Moja "wieczorynka" dzięki której lepiej mi się spało.

 • nazimno

  Oceniono 12 razy -2

  Komercjalizacja historii nieszczesc, ktore spadly na te rodzine jest zrodlem
  wyjatkowo mieszanych odczuc.
  (Niezaleznie od wszelkich komentarzy dotyczacych rzemiosla filmowego i aktorstwa)

 • sealion

  Oceniono 6 razy -6

  Ten zwiastun jest już od kilku dni, a wy piszecie że dopiero dziś go pokazano wyborczej ?

 • buwalker

  Oceniono 30 razy -28

  Ktoś musi mi sporo zapłacić, żebym to obejrzał. Lepiej Open Windows, Frodo Baggins i Sasha, nikt nie wyłączył komputera, i to chyba klucz do całej tej podjarki z Bagińskimi, w tle nie powinno lecieć Moody Blues, tylko "Mobscene" Mansona, o uwikłaniu w buntowniczą prowokację (tak naprawdę przecież chodzi o wołanie o pomoc, uwolnienie się od szantażysty i stalkera) traktowaną jako dobre show, niech to trwa, niech to trwa. Nie wiem, co jest podniecającego w tym zwiastunie, i jak to się ma do "Just Like You Imagine" w trailerze "300". Cóż, na snoba nie poradzisz, ale moja rada: wyloguj się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX