"Body/Ciało" Szumowskiej walczy o Europejską Nagrodę Publiczności. Liczy się każdy głos!

Film "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej został nominowany do prestiżowej Europejskiej Nagrody Publiczności - EFA People's Choice Award 2016. To Wy możecie zadecydować, czy zdobędzie wyróżnienie!

People's Choice Award jest jedną z kategorii dorocznych Europejskich Nagród Filmowych. O przyznaniu nagrody decyduje publiczność. Każdy z Was może pomóc polskiej reżyserce zdobyć nagrodę. Oddanie głosu możliwe jest za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej i prostego formularza, który został na niej zamieszczony. Głosowanie publiczności potrwa do 31 października.

Każdy, kto odda głos, ma szansę wygrać wyjazd na galę wręczenia Nagród Europejskiej Akademii Filmowej, która odbędzie się 10 grudnia we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

ZAGŁOSUJ NA "BODY/CIAŁO" TUTAJ >>>>  

"Body/Ciało" otrzymało wiele cennych wyróżnień oraz niezwykle przychylne opinie krytyków. Srebrny Niedźwiedź za Najlepszą Reżyserię na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, wygrana w kategorii Najlepszy Europejski Montaż oraz nominacja dla Najlepszego Europejskiego Reżysera do Europejskich Nagrodach Filmowych w 2015 roku, zwycięstwo w czterech kategoriach podczas tegorocznych Orłów (m.in. Najlepszy Film i Najlepsza Reżyseria), czy aż sześć statuetek podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni - to tylko niektóre z nich.

"Body/Ciało" - zobacz zwiastun:

Obraz był również wyświetlany podczas festiwali w Toronto, Karlovych Varach, czy Londynie. Film spotkał się również z pełnym emocji przyjęciem ze strony publiczności. To olbrzymi zaszczyt, ale przede wszystkim motywacja dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie filmu. Również dla Małgorzaty Szumowskiej, która po raz kolejny bardzo mocno zaznaczyła swoją obecność w kinematografii, dziedzinie w dalszym ciągu zdominowanej przez mężczyzn.

Starając się o People’s Choice Award współtworzymy historię i wspólnie budujemy obraz rodzimej kinematografii. Dotychczas jedynym Polskim filmem, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie pozostaje "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. 

Producentem obrazu "Body/Ciało" jest firma NOWHERE, koproducentami Kino Świat, D35 i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film współfinansowany był przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.