Reżyser "Bogów" kręci film o rekordziście świata. W jednej z ról Janusz Gajos

Łukasz Palkowski, reżyser "Bogów", kręci nowy film. W "Podwójnym Ironmanie" wystąpi m.in. Janusz Gajos, który wcieli się w Marka Kotańskiego.

Marek Kotański, twórca m.in. Monaru i Markotu, był psychologiem i terapeutą, który organizował pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, nosicieli wirusa HIV czy bezdomnych. Zmarł w 2002 roku. W "Podwójnym Ironmanie" gra go Janusz Gajos, który w tym roku dostał Orła za rolę w "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej.

Marek Kotański - zdjęcie z 2002 roku.Marek Kotański - zdjęcie z 2002 roku. Fot. Pawe Maecki / Agencja Wyborcza.pl

Głównym bohaterem "Podwójnego Ironmana" jest jednak Jerzy Górski - twórców filmu zainspirowała historia człowieka, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.

"Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie" - podkreśla producent filmu.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.   

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. Film wejdzie na ekrany pod koniec 2017 roku.

 

Więcej o: