Widzieliśmy nowego "Pitbulla". Jest jeszcze lepszy niż "Nowe porządki"

Do sprawdzonej mieszanki złożonej z dobrego kryminału, świetnych aktorów i zabawnych tekstów, które szybko stały się kultowe, Patryk Vega dorzucił coś jeszcze. Niesamowite kobiety i jeszcze więcej zabawnych tekstów.

Ci, którym podobał się „Pitbull. Nowe porządki”, mogą już rezerwować bilety na kolejną część pt. „Pitbull Niebezpieczne kobiety”. Bo Patryk Vega pomnożył w nim mocne strony co najmniej razy dwa.

Jest napięcie, jest też humor

Piotr Stramowski w roli Majami trzyma formę (także fizyczną), a Maja Ostaszewska jest jeszcze bardziej zabawną Olką niż w poprzedniej części, choć mogłoby się to wydawać niemożliwe. W ogóle kobiece postaci, są siłą tej fabuły. Joannę Kulig, Magdalenę Cielecką i Annę Dereszowską w rolach policjantek ogląda się z przyjemnością, o ile w ogóle można użyć takiego określenia do trudnych losów bohaterek przeniesionych przez Vegę do filmu z prawdziwego świata.

Sprawdziła się także Alicja Bachleda-Curuś, ryzykownie zdaniem niektórych obsadzona w roli dziewczyny gangstera o pseudonimie „Cukier”. Ten z kolei, grany przez Sebastiana Fabijańskiego, to kunsztownie przemyślana i skonstruowana kreacja, lepsza nawet niż postać „Zupy” z „Nowych porządków”.

Pitbull. Niebezpieczne kobietyPitbull. Niebezpieczne kobiety materiały prasowe Ent One Investments

Patryk Vega, autor scenariusza i reżyser, znów wplótł do filmu sporo zabawnych tekstów, które skutecznie rozładowują  napięcie tej kryminalnej historii. Część z nich słyszymy z ust Olki, a część, zwłaszcza pod koniec filmu, z ust Stracha. „A co ja jestem zupa pomidorowa, żeby mnie wszyscy lubili?” – mówi na przykład Strachu (Tomasz Oświeciński) i nie sposób nie wybuchnąć wtedy szczerym śmiechem.

Alicja Bachleda-Curuś pod prześcieradłem

Poza zabawnymi tekstami (kilka znowu pewnie stanie się kultowymi), nowy „Pitbull” serwuje nam całkiem sporo erotyzmu. Scena miłości pod prześcieradłem, której oddają się Bachleda-Curuś i Fabijański, hmm..., tego chyba jeszcze w takim wydaniu nie było!

I na koniec – ważny społeczny, bardzo aktualny aspekt, który Vega po mistrzowsku przemycił niby mimochodem. Kobiety w jego filmie są silne. Nie mają łatwo, ale każda, swoimi własnymi sposobami, walczy o siebie. Mniejsza o metody – te kobiety nie pozwolą, by faceci przejęli nam nimi władzę. A to sprawia, że ten film dobrze trafia też do pań.

„Pitbull Niebezpieczne kobiety” wchodzi do kin 9 listopada. Kto wie, czy nie pobije rekordu poprzedniej części – 1,4 mln widzów.

Film trwa ponad dwie godziny. Dla niektórych cała wieczność, prawda? Tak, ale nie uwierzycie, jak szybko się go ogląda.

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Mocne sceny, pełno przekleństw, ale... "Nie ma opcji, by widz się nie zaśmiał" >>

Więcej o:
Komentarze (34)
Widzieliśmy nowego "Pitbulla". Jest jeszcze lepszy niż "Nowe porządki"
Zaloguj się
 • motyllanogga

  Oceniono 39 razy 13

  "A co ja jestem zupa pomidorowa, żeby mnie wszyscy lubili?” – mówi na przykład Strachu i nie sposób nie wybuchnąć wtedy szczerym śmiechem.
  Ha ha ha! Ale śmieszne! No, naprawdę nie sposób nie wybuchnąć szczerym śmiechem. Się ześmiałem jak pszczoła. Pani dziennikarce Angelice i twórcom filmu gratulujemy wyrafinowanego poczucia "humoru". Takie teksty to słyszało się w latach 90-ych a może i dawniej z ust 10-latków.

 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 29 razy 13

  Jakoś śmiem wątpić w tą świetność, oglądając ten żenujący trailer.

 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 15 razy 11

  Przeciez "Nowe porzadki" to byla jakas komedia. Polskie kino nie istnieje i choc wydawalo sie, ze filmy typu Pitbull zawsze znajda liczna rzesze odbiorcow to tym razem byli nimi tylko gimnazjalisci.

 • naw18

  Oceniono 15 razy 9

  Jakos nie mam przekonania do "świetnych" polskich filmow

 • goostav234

  Oceniono 18 razy 8

  lepszy, bo portretuje głównie kobiety.

  Gdyby występowali geje, kolorowi i muzułmanie, ta część byłaby jeszcze lepsza.

 • buzhidao

  Oceniono 18 razy 8

  >jeszcze lepszy niż "Nowe porządki"

  Kpiny. A czy jest "jeszcze lepszy" od "Ciacha"?

 • nino.rota

  Oceniono 10 razy 6

  ... czyli jeszcze bardziej żenujące teksty, drewniane aktorstwo, obciachowe dialogi, wymuszone sytuacje komiczno-tragiczne.
  Żenada i obciach.

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 5

  Pitbull jest jeden....tylko pierwszy jest prawdziwy połaczony wątkami z "taśmami grozy" tego samego autora...druga część już zalatuje lekko komercją i show....a ta trzecia zapowiada się najmniej autentycznie....komercja zabija najlepsze scenariusze....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX