Wiemy, kto zagra Freddiego Mercury'ego w filmie o Queen. Jego się nie spodziewaliśmy

Queen i wokalista zespołu Freddie Mercury to legendy, więc nic dziwnego, że dawno zapowiadany film "Bohemian Rhapsody" budzi duże emocje (nie tylko) wśród fanów. Wreszcie wiemy, że Mercury'ego zagra Rami Malek.

Wokalistą Queen w "Bohemian Rhapsody" zostanie amerykański aktor pochodzenia egipskiego, który dzisiaj jest znany przede wszystkim z głównej roli w świetnie przyjętym przez krytyków serialu "Mr. Robot".

Nie jest to może aktor znany szerokiej publiczności, ale fani "Mr. Robot" mogli przekonać się, że stać go na wiele. Malek dostał w sierpniu zeszłego roku nagrodę Emmy dla najlepszego pierwszoplanowego aktora w serialu dramatycznym.. 

Nagrody Emmy 2016: Najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu obyczajowym
Rami Malek (Elliot w 'Mr. Robot')Nagrody Emmy 2016: Najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu obyczajowym Rami Malek (Elliot w 'Mr. Robot') Danny Moloshok / Invision for the Television Academy

Za reżyserię "Bohemian Rhapsody" prawdopodobnie będzie odpowiadał Bryan Singer ("Podejrzani", "X-Men"), a producentami muzycznymi filmu mają być dwaj członkowie Queen - Brian May i Roger Taylor.

Dla Cohena za grzeczny

Wcześniej, przez długie miesiące, spekulowano, że tę rolę zagra Sacha Baron Cohen (znany m.in. z roli "Borata"), który niewątpliwie jest fizycznie bardzo podobny do zmarłego w 1991 roku wokalisty. Nawet teraz niektórzy jeszcze nie mogą się pogodzić z tym, że zagra go ktoś inny.

Cohen został wybrany do roli Mercury'ego w 2010 roku, ale w 2013 rozstał się z producentami. Nie mogli się dogadać - aktor chciał, żeby w filmie znalazły się mocne sceny z życia wokalisty, których przecież nie brakowało, a producenci zdecydowali, że chcą zrobić film, na który mogliby iść do kina także widzowie, którzy jeszcze nie mają 18 lat.

Zdjęcia do "Bohemian Rhapsody" mają być kręcone na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Komentarze (75)
Wiemy, kto zagra Freddiego Mercury'ego w filmie o Queen. Jego się nie spodziewaliśmy
Zaloguj się
 • nienoto

  Oceniono 125 razy 115

  Sasha Cohen byłby świetny do tej roli, nie tylko dlatego że jest podobny fizycznie, ale przede wszystkim dlatego że ma dużą charyzmę. Do zagrania Mercurego potrzeba kogoś z dużą osobowością, a nie zwykłego aktora choćby dobrego. To musi walić z ekranu.

 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 105 razy 95

  Czyli zrobią z życia Merkurego kino familijne...

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 60 razy 42

  Z tymi worami pod gałami, to może najwyżej zagrac Freddiego w ostatnich dniach życia.
  To już lepiej Adamczyka weźcie...

 • konradmarburg

  Oceniono 41 razy 33

  Ja również nie mogę się pogodzić z tym, że ta rola nie przypadnie Cohenowi. Wydawało się, że on jest do niej stworzony.
  No i ciekawe, czy film będzie rzetelnie pokazywał prawdę (ale ucierpi na tym fabuła), czy będzie tylko wizją interpretacyjną reżysera (coś w stylu The Doors Stone'a)?

 • kawabis

  Oceniono 40 razy 26

  A myślałem, że Karolak.

 • tg28

  Oceniono 31 razy 19

  Jak by wybierać kto bardziej podobny to niekwestionowanym zwycięzcą byłby Luis Suarez.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX