Komentarze (83)
15 lat od premiery Wiedźmina. Filmu, o którym wszyscy chcielibyśmy zapomnieć
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kozieradka2012

  Oceniono 3 razy 1

  Wiedźmin to tandeta, ale przynajmniej bezpretensjonalna. Bezlitosnym krytykom polecam obejrzenie polskiej fantasy z zadęciem artystycznym "Rycerza" Lecha Majewskiego.

 • waldimekum

  0

  Po czasie, klimat jest :)

 • Movie Remixer

  0

  Co ciekawe, reżyser Marek Brodzki jest dzisiaj panem profesorem z muszką w Warszawskiej Szkole Filmowej i ponoć kandytatów na studia pyta w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, czy interesuje ich kino jako rozrywka czy jako posłannictwo... ;)

 • nienoto

  0

  Żebrowski był w porządku; Jego Wiedźmin wcale nie był zły; dobrze wyglądał, zagrał ok.
  Ciekawa była też muzyka Ciechowskiego.
  Całość zaś była fatalna! Ale głównie przez pieniądze, a dokładniej ich brak. Na tego typu film, a tam jeszcze nastukali 12 niemal godzinnych odcinków, trzeba mieć ciężarówkę pieniędzy. A to wyglądało w wielu momentach jak produkcja amatorska

 • aietes

  0

  Jacek Braciak powiedział u Wojewódzkiego, czym się różni polski film wojenny od amerykańskiego.

 • danuel

  Oceniono 28 razy 0

  Nie rozumiem fali niechęci na wieśka z Żebrowskim. Dla mnie ok serial jak na swoje czasy i możliwości polskiej kinematografii.

 • zlykogut

  Oceniono 1 raz -1

  Wiem, że jakość tego filmu była kiepska, ale mam do niego duży sentyment.

 • ggargi

  Oceniono 3 razy -1

  Pamiętam ... Nigdy nie czytałem Sapkowskiego ale mój brat i nasz serdeczny przyjaciel byli FANAMI Wiedźmina. Do tego stopni aż nasz przyjaciel brał udział w "turniejach" wiedzy o Wiedźminie", wiem że własnym sumptem wydał w kilku egzemplarzach opowiadania Sapkowskiego (bo zna autora). Fani ci zaciągnęli mnie na film … po godzinie chcieli wyjść z kina, byli wściekli … jak chciałem zostać :). Zapłaciłem to chciałem obejrzeć do końca. Najlepiej zapamiętałem 3 sceny z tego filmu - sławetny monolog "Stępnia" do smoka :), stwory z gąbki i próbę pokazania walki na miecze Geralda, podobno z jakimś nauczycielem AiKiDo .... w tym czasie na już były Blade ze swoimi scenami walki mieczem :(

 • nieboskrob

  Oceniono 4 razy -2

  Spokojnie. Za chwilę Wiedźmina przejmie maestro Baginsky i będziemy mieli gniota na miarę nowych czasów.

 • pandzl

  Oceniono 2 razy -2

  nie byl taki zly

 • xkx2

  Oceniono 6 razy -2

  "Wszystko jednak wskazuje na to, że jeszcze zobaczymy filmowe ujęcie przygód Geralta z Rivii. Rok temu słynne studio Platige Image Tomka Bagińskiego poinformowało o nawiązaniu współpracy z firmą Sean Daniel Company, która miała pomóc w pozyskaniu funduszy na produkcję aktorskiego filmu o Wiedźminie."

  Z całym szacunkiem ale to nie realne. O ile jestem w stanie uwierzyć iż rok wystarczy na sceny realizowane z udziałem aktorów (ale problem w tym iż jeszcze nie ma ani budżetu ani obsady ani niczego) jeśli naprawdę będziemy się sprężać to dochodzą jeszcze efekty specjalne w tym i to czego nie ma a musi być a co trzeba wyrenderować w komputerach. To trwa. A gdzie montaż promocja itp. Gdyby wszytko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik i chodziło tylko o rozpoczęcie zdjęć to uwierzyłbym w premierę na połowę 2018 roku przy dużym szczęściu. Jak na razie to nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do realizacji filmu a na 100% nie ma mowy o premierze w 2017 roku. To po prostu nie realne.

 • xkx2

  Oceniono 6 razy -2

  Taak. Wiedźmin. Ujmę to tak - jak się nie umie czego zrobić to się tego nie robi a bierze się fachowca z doświadczeniem. Uczenie się podczas realizacji filmu to nie najlepszy pomysł.
  A po za tym ja rozumiem iż w Polsce nie ma aktorów i nie ma podziału na tych serialowych i tych filmowych ale u licha przecież chyba tak reżyser jak i kierownik produkcji nie robili swoich pierwszych filmów to powinni pomyśleć i nie pakować aktorów z Sitcomów do poważnej produkcji. Po za tym oglądając tak film jak i serial czasem dochodziłem do wniosku iż oglądam jakiegoś innego Wiedźmina bo na 100% nie była to ekranizacja opowiadań. Na temat nędzy i jakości efektów specjalnych nie będę się wypowiadał. Zgodzę się jedynie z tym iż w filmach o 20 lat starszych są lepsze efekty specjalne mimo iż wtedy nie był komputerów a w 2001 roku już były i używano ich do tego celu.
  Tak więc drobna prośba jeśli nowa ekranizacja ma być zrealizowana na podobnym poziomie to naprawdę lepiej jej nie robić - no chyba że to będzie komedia (i to najlepiej romantyczna wtedy z obsadą przynajmniej nie będzie problemów). Co do tego do jakiego gatunku zakwalifikować naszego wiedźmina to sam nie wiem bo serial / film fantasy to nie jest na 100%. Może w założeniu to coś miało czymś takim być ale zdecydowanie nie wyszło.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy -4

  Serial był ok, po prostu film został idiotycznie zmontowany. Gdyby zmontować serial w inny sposób powstałby całkiem inny film.

 • kaskadder

  Oceniono 10 razy -4

  Pie...nie o szopenie,serial jak na tamte czasy dobry,stepień jako rycerz bezbłedny.Zebrowski jako wiedzmin ok najlepszy Zamachowski.I te efekty komputerowe na tamte czasy w polskim serialu to było coś.Tylko te walki jakoś jakby w zwolnionym tepie.

 • bartoszjanusz

  Oceniono 7 razy -5

  Cała seria filmików Bagińskiego dla Allegro świadczy o tym że to mistrz efektów specjalnych a nie reżyserii. Wróżę totalna klapę nowego Wiedźmina , Bagińskiemu brak warsztatu reżyserskiego. Dobry aktor u niego staje się złym aktorem .

 • lehoo

  Oceniono 11 razy -5

  A mi się podobał. Piegdolcie sie krytykanci pomiędzy pośladki. Sami se lepszy nakręćcie.

 • klara551

  Oceniono 7 razy -5

  Trzeba zjechać film bo połowa to nie pogonie nie ma efektownych podskoków i innej sieczki a grają dobrzy aktorzy i z dobrą muzyką a zresztą książka jest w podobnym klimacie więc nie rozumiem malkontenta co udaje znawcę.

 • czernobyl2

  Oceniono 10 razy -6

  Zmieniły sie czasy i nie można tak oceniać. Tzn można bo jak widać ktoś ten tekst spłodził ale to źle świadczy o autorze i o poziomie edukacji w gimnazjach. Za 15lat ktoś w ten sposób napiszę o wychwalanej pod niebiosa grze wieśmin3. Prymitywna kicha z pożałowania godną grafą, która w dniu premiery nawet nie działała. tzn działał na komputerze recenzenta z portalu gamespot który ocenił niedziałającą grę na 10/10. Chcecie za 15 lat czytać to samo o wiedzminie3, nie? to zachowajcie minimum kultury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX