To na planie tego filmu zakochali się w sobie. Zobacz fragment "Światło między oceanami"

Michael Fassbender i Alicia Vikander to jedne z najgorętszych aktorskich nazwisk Hollywood. Na planie filmu "Światło między oceanami" musieli stworzyć parę, którą łączy miłość i tragedia, co zaowocowało związkiem w prawdziwym życiu.

Aktorzy poznali się przy okazji pracy nad "Światłem między oceanami" i od grudnia 2014 roku tworzą parę także w życiu prywatnym. Niezbyt często pokazują się razem, ale na tegorocznej oscarowej gali, gdy Vikander odbierała Oscara, Fassbender oczywiście jej towarzyszył.

embed

W filmie Dereka Cianfrance'a grają latarnika i jego narzeczoną (później żonę), marzących o dziecku. Po dwóch poronieniach, gdy już tracą nadzieję, zdarza się cud. Do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę.

Pod namową Isabel, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Wkrótce okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

Prawdziwie zakochani

Jak to się stało, że właśnie Fassbender i Vikander zagrali główne role w filmie "Światło między oceanami"?

- Podczas naszego pierwszego spotkania zapytałem go, czy był kiedyś prawdziwie zakochany, a on roześmiał się i po chwili przytaknął. Poczułem wtedy, że świetnie się zrozumiemy. Nie widziałem nikogo innego w roli Toma, mężczyzny, który na zewnątrz jest opanowany, podczas gdy w jego sercu szaleje emocjonalna burza - mówi o Fassbenderze reżyser Derek Cianfrance.

A co mówi o głównej aktorce filmu? - Nie miałem pojęcia, czy będę w stanie znaleźć aktorkę, która byłaby tak krucha, otwarta, nieprzewidywalna, odważna – często w przeciągu kilku sekund! Wyruszyłem jednak na poszukiwania i spotkałem się z wieloma wyśmienitymi aktorkami, ale żadna nie miała w sobie tego czegoś, co powinna mieć Isabel. Nie słyszałem jeszcze wówczas o Alicii Vikander. Dopiero nasz reżyser castingu zasugerował mi, bym obejrzał Kochanka królowej. Byłem zachwycony - wspomina. -Gdy wreszcie doszło do naszego spotkania, po kilku minutach byłem pewien, że Alicia będzie idealną Isabel - dodaje reżyser.

"Światło między oceanami" będzie można oglądać w kinach od 18 listopada.

Więcej o: