Linda: Ponieważ Andrzej nie żyje, ja muszę jeździć po całym, k***a, świecie i świecić ryjem

Bogusław Linda znany jest z mocnego języka, ale ta wypowiedź i tak mocno zaskakuje. Aktor pojechał do USA, aby promować "Powidoki". Padły ostre słowa dotyczące scenariusza i promocji filmu.

Amerykański portal filmowy Deadline przeprowadził wywiad z Bogusławem Lindą. Gdy prowadzący pyta o szczegóły dotyczące powstawania "Powidoków", aktor zaczyna mówić: Wiedziałem, że scenariusz jest.... "trochę słaby". I że jeżeli źle zagram, to wszyscy powiedzą, że zepsułem Andrzejowi Wajdzie film.

Linda: Ten scenariusz był naprawdę... ch***y

Przy kolejnych pytaniach Linda mówi jeszcze ostrzej. - Ten scenariusz był naprawdę... ch***y. No po prostu był niedobry - tłumaczy. Dodaje, że poprosili jeszcze trzy dodatkowe osoby o nowy scenariusz, ale w każdej nadesłanej wersji brakowało im istotnego elementu. - One nie miały jednej rzeczy, beznadziei. Bo w tym filmie, to coś, co jest przeraźliwe, coś, co ja gdzieś tam pamiętam z głębi dzieciństwa, to taka totalna beznadzieja. I pomyślałem, że jeśli uda się to przenieść, tylko to, to już będzie coś - dodaje Linda.

Jednak najbardziej zaskakuje jego wypowiedź dotycząca samej promocji "Powidoków". - Ponieważ Andrzej nie żyje, ja muszę za niego jeździć po k***a całym j***m świecie i świecić ryjem po wszystkich miejscach - mówi bez ceregieli aktor.

Całą rozmowę, przyznajemy, dość dziwnie zmontowaną, można obejrzeć pod tym linkiem.

'Powidoki', Bogusław Linda'Powidoki', Bogusław Linda Anna Włoch, Akson Studio

Producent: Nie możemy odpowiadać za to, co mówi Linda

Skontaktowaliśmy się z dystrybutorem "Powidoków". W rozmowie z Gazeta.pl przedstawiciel komentuje: Nie możemy być niestety odpowiedzialni za to co Pan Bogusław Linda mówi, robi i jaki poziom kultury sobą reprezentuje.

A jak było ze scenariuszem? - Praca nad scenariuszem polega między innymi na tym, że zawsze jest kilka wersji - wyjaśnia dystrybutor.

O komentarz poprosiliśmy również samego aktora, który dopiero wrócił z promocyjnego wyjazdu w USA. Jego agent Marek Nowowiejski powiedział, że nie sądzi, by Bogusław Lida chciał komentować tę sprawę.

"Powidoki" to ostatni film wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę. Jest polskim kandydatem do Oscara. Premiera kinowa 13 stycznia 2017 roku.

Bardzo mocny plakat "Powidoków". Bogusław Linda w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy [TYLKO U NAS] >>

Więcej o:
Komentarze (187)
Linda: Ponieważ Andrzej nie żyje, ja muszę jeździć po całym, k***a, świecie i świecić ryjem
Zaloguj się
 • wieloklin

  Oceniono 148 razy 116

  Kilka filmów z Lindą lubię, wielokrotnie oglądam. Podoba mi się gra. Nie wiedziałem, że klnie.

 • wunderwaffen

  Oceniono 132 razy 108

  Nie przepadam za aktorem B.Lindą, gdyż moim zdaniem jest zbyt szablonowy, chociaż swój "szablon" opanował do perfekcji, ale...

  ...ale cenię człowieka B.Lindę. Cenię jego nieskrywaną nienawiść do OBŁUDY i potrzebę nazywania rzeczy po imieniu, takimi jakie są w rzeczywistości, zamiast słodkawo-smrodliwych eufemizmów. ;)

 • mietekkowalski

  Oceniono 116 razy 70

  Czyli "Powidoki" to taki sam kandydat do Oscara jak "Pan Tadeusz". A trzeba było wtedy wysłać "Dług" i może byłaby statuetka, bo to był genialny film o sprawach, które za Oceanem są znane i to bez względu na kolor skóry. No ale niestety u nas Wajda i tyle....

 • marcin.73

  Oceniono 88 razy 68

  A ja właśnie za to lubię Lindę, że jest sobą: mówi wprost to, co myśli i w swoim stylu. Jest po prostu "jakiś". Do tego, nie czarujmy się, nie każdy film Wajdy, to wybitne dzieło.

 • r306

  Oceniono 36 razy 36

  Ale o ile rozumiem, to nie o filmie, ale o scenariuszu tak Bodzio powiedzial....
  Nie bylby to pierwszy dobry/genialny film, ktory powstal na bazie slabego scenariusza.
  W druga strone to tez dziala ;)

  Wiec chyba troszke wnioskow na forum na wyrost, tym bardziej, ze raczej nikt tu jeszcze tego filmu nie wiedzial ;)

 • matitalolo

  Oceniono 28 razy 22

  Boguś nie fierdol . Taki zawód wybrałeś , że musisz świecić ryjem.

 • siekier35

  Oceniono 41 razy 21

  starzejesz się Boguś,kilka banalnych ch...ów i to wszystko?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX