Polacy dzięki niej poznawali seks, sama żyła w trójkącie. Zwiastun filmu "Sztuka kochania"

"Gdyby to była sprawa raka żołądka, serca... no, serca mają wszyscy" - mówi jeden z bohaterów filmu "Sztuka kochania". "A c***ę tylko połowę społeczeństwa, tak?" - odpowiada mu filmowa Michalina Wisłocka.

Ten dialog trafnie i zabawnie podsumowuje walkę, jaką Wisłocka musiała stoczyć, by ukazała się jej książka "Sztuka kochania". Gdy już się ukazała, tylko w Polsce sprzedano około 7 milionów egzemplarzy, nie licząc (licznych!) pirackich dodruków.

Główną rolę w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” zagrała Magdalena Boczarska.  W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk. Jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, a przyjaciółkę Wandę - Justyna Wasilewska.

Losy Wisłockiej śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.

Niezwykła postać, najważniejsze są tu emocje

- Ten film to przede wszystkim historia niezwykłej postaci, którą poznajemy jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. W tym obrazie najważniejsze są emocje: tak te przedstawione na ekranie, jak i te, które przeżyją widzowie w kinie - mówi o filmie wyreżyserowanym przez Marię Sadowską producent Krzysztof Terej.

Trailer produkcji, która do kin trafi 27 stycznia 2017 roku, stworzył Dobromił Sudak, który za zwiastun do filmu „Bogowie” był nominowany do Golden Trailer Awards 2015.

Nowe wydanie poradnika "Sztuka kochania" Michaliny Wisłockiej >>

Więcej o:
Komentarze (16)
Polacy dzięki niej poznawali seks, sama żyła w trójkącie. Zwiastun "Sztuki kochania"
Zaloguj się
 • pane.cascaval

  Oceniono 17 razy 7

  Faktem jest ,że przed publikacją sztuki kochania Polacy robili ''TO'' błędnie,niezdarnie i często w tych sprawach musiał zastępować ich ktoś bardziej wykształcony i światły. Na przykład wysłannik Watykanu.

 • iffa4

  Oceniono 3 razy 3

  W zwiastunie jest błąd.
  Wtedy nikt nie mówił 'vagina'.
  Na ulicy, w domach, wśród lekarzy mówiło się po prostu 'pochwa'.
  Oczywiście słowo 'vagina' istniało jako łacińskie określenie pochwy, znane było przez lekarzy.
  "Wagina' przyszła w latach 90-tych z Zachodu jako przełożenie języka tamtych feministek.

 • jmb2

  Oceniono 9 razy 3

  Nie znam innej kobiety w Polsce, która potrafiła tak zafascynować swoją Sztuką Kochania naszych rodaków. To właśnie dzięki Gierkowej polityce prorodzinnej oraz bezpruderyjnym zabiegom wychowawczym dr.Wisłockiej już od 1976 roku aż do 1986 przyrost naturalny w Polsce wyraźnie zwyżkował i wynosił blisko 2.5. a teraz mamy ujemny, bo Polacy ... po 1986 systematycznie tracili poczucie bezpieczeństwa..
  Można to sprawdzić na wykresie w gooogle.

 • malena-76

  Oceniono 1 raz 1

  Mi osobiście przeszkadza tylko jedna rzecz, dlaczego przy artykule nie jest napisane materiał promocyjny jak na całym cywilizowanym świecie? Na Zachodzie są wstawki na całe strony o rożnych produktach i usługach, czasem zawierają nawet cenne informacje ale zawsze są podpisane materiał partnera. Nie ma w tym nic zdrożnego, ludzie tak zarabiają na chleb na całym świecie i nikt normalny by sie nie oburzył. Przecież to jest normalna reklama komercyjnej rozrywki, która jest obliczona na przyniesienie zysku i nie ma w tym nic złego bo pan Woźniak Starak nie jest filantropem tylko biznesmenem ale dlaczego to nie jest napisane?

 • jangur

  Oceniono 3 razy 1

  a wcześniej, zanim poznali dzięki niej seks, to jak się rozmnażali?

 • kay48

  0

  "Polacy dzięki niej poznawali seks"(???)
  No nie wiem jak inni Polacy, ale ja poznawalem seks dzieki pewnej uroczej , starszej ode mnie pani.. Ej Krysiu, bylas wspaniala...

 • hager52

  Oceniono 13 razy -3

  Polki zapomniały do czego służy cipka i używają jej tylko do sikania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX