Polskie plakaty zwykle przechodzą bez echa. Tym razem jest inaczej. Przez TO hasło

Obsada filmu "PolandJa" nie jest zła, ale to hasło reklamowe zwraca największą uwagę na plakacie. Dodajmy, bardzo znane hasło, którego nie spodziewaliśmy się kiedykolwiek zobaczyć w takim kontekście.

"To pełna humoru opowieść o tym, jak (nie)radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie, wzruszająco, a dwuznaczne sytuacje bawią do łez. Od czasu Barei nie było filmu, który trafiałby tak celnie w nasze słabe punkty" - zachwala dystrybutor.

Plakat to twarze głównych aktorów na tle w tęczowych barwach, a pod spodem ten slogan: Life is brutal i full of zasadzkas...

W sieci plakat nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem. "Najbardziej suchy tekst i tak już suchego dzieciństwa lat 90." - pisze jeden z komentujących na profilu Vogule Poland. "Wystarczy, że widzę tak świetnie zaprojektowany plakat z błyskotliwym żartem w podpisie, do tego nazwisko Szyca, to już czuję nadchodzącą karuzelę śmiechu, której nic nie zatrzyma" - dodaje komentujący na portalu Filmweb.pl.

PolandJa - plakat promujący filmPolandJa - plakat promujący film materiały prasowe

W filmie występują m.in. Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior czy Szymon Bobrowski. Co z tego wszystkiego wyjdzie, zobaczymy 17 lutego - wtedy "PolandJa" trafi do kin.

Więcej o: