Premiera "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". 6 rzeczy, które musisz wiedzieć przed pójściem do kina

"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" wchodzi do kin. Dla tych z Was, którzy nie mieli czasu śledzić wszystkich pojawiających się informacji i plotek, przygotowaliśmy małą "ściągawkę", którą warto przeczytać przed wyjściem na seans.

"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie"  to pierwszy samodzielny film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, który nie skupia się na historii rodu Skywalkerów. Postanowiliśmy poniżej odpowiedzieć na kilka najczęstszych pytań, jakie redakcyjnym miłośnikom serii zadawali koleżanki i koledzy:

1) Czy w tej części poznamy dalsze losy Rey i innych bohaterów z "Przebudzenia Mocy"?

Nie. Dalsze losy Rey oraz pozostałych bohaterów "Przebudzenia Mocy" poznamy dopiero w przyszłym roku, kiedy premierę będzie miał VIII epizod (tytuł jest jeszcze nieznany). "Łotr 1" nie jest kontynuacją tej historii.

2) To o czym właściwie jest ten film?

"Łotr 1" jest osobną, pojedynczą i mniejszą historią niż dotychczasowe filmy. Czymś w rodzaju spin-offa (produkcji, w której pojawiają się pewne elementy znane z poprzednich filmów; mogą to być - choć nie muszą - np. postaci znane z innych części cyklu) .

Będziemy śledzić poczynania grupy rebeliantów, która pod wodzą Jyn Erso (granej przez Felicity Jones) próbuje wykraść plany Gwiazdy Śmierci - potężnej stacji kosmicznej złowrogiego Imperium, mogącej niszczyć całe planety. 

Obok Felicity Jones w filmie pojawią się m.in. Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Mads Mikkelsen, Jiang Wen i Forest Whitaker.

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historieŁotr 1. Gwiezdne wojny - historie reż. Gareth Edwards, prod. Lucasfilm

3) Gdzie umiejscowić "Łotra 1" w historii Gwiezdnych wojen?

Pomiędzy epizodem III - "Zemstą Sithów" (ostatnią częścią trylogii nakręconej w latach 1999-2005), a epizodem IV - "Nową nadzieją" (pierwszym filmem w uniwersum, nakręconym przez George’a Lucasa w 1977 roku, w którym wystąpili m.in. Harrison Ford, Mark Hamill i Carrie Fisher).

Sama akcja "Łotra 1" ma kończyć się dosłownie na kilkanaście minut przed sceną otwierającą Nową nadzieję.

Tak wygląda chronologiczne zestawienie tytułów (w nawiasie rok premiery):

Epizod I - Mroczne widmo (1999)
Epizod II - Atak klonów (2002)
Epizod III - Zemsta Sithów (2005)
Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016)
Epizod IV - Nowa nadzieja (1977)
Epizod V - Imperium kontratakuje (1980)
Epizod VI - Powrót Jedi (1983)
Epizod VII - Przebudzenie mocy (2015)

4) Czy będą w ogóle jacyś bohaterowie znani z poprzednich części?

W zwiastunach ujawniono już, że w filmie pojawi się nie kto inny jak Darth Vader. Jednak wiadomo też, że jego rola będzie ograniczona i wystąpi jedynie w kilku scenach.

Pojawiają się też pogłoski o tym, że na kinowych ekranach będziemy mogli przez chwilę zobaczyć księżniczkę Leię oraz znaną parę droidów C-3PO i R2D2.

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historieŁotr 1. Gwiezdne wojny - historie reż. Gareth Edwards, prod. Lucasfilm

5) Czy reżyserem nadal jest George Lucas?

Nie. Ostatnim filmem ze świata Gwiezdnych wojen jaki wyreżyserował Lucas, była "Zemsta Sithów" w 2005 roku. Reżyserem "Łotra 1" jest Gareth Edwards, którego możecie znać m.in. z filmu "Godzilla" (2014).

6) Czy "Łotr 1" jest częścią jakiejś nowej trylogii?

Nie, nie będzie żadnego sequelu "Łotra 1".

Natomiast sam cykl "Gwiezdne wojny - historie" będzie kontynuowany. Nie wiemy jednak, ile będzie zawierał filmów. Wiele zależy od tego, jaką popularnością będzie się cieszył "Łotr 1".

Na razie wiadomo, że w 2018 roku ma odbyć się premiera filmu o młodym Hanie Solo. W tytułową rolę wcieli się Alden Ehrenreich. Wiadomo już też, że w filmie pojawi się Donald Glover (jako Lando Calrissian) oraz Emilia Clarke.

Mamy nadzieję, że choć trochę Wam pomogliśmy. Życzymy miłego seansu i niech Moc będzie z Wami!

Więcej o: