Zagrała w ostatnim filmie Wajdy, teraz została europejską Gwiazdą Jutra!

Zofia Wichłacz, którą niedługo będzie można zobaczyć w "Powidokach" Andrzeja Wajdy, została wyróżniona tytułem Shooting Star 2017! Dzięki temu znajdzie się na przyszłorocznym festiwalu Berlinale.

ZOFIA WICHŁACZ NA CZERWONYM DYWANIE I PLANIE FILMOWYM >>

21-letnia Wichłacz w "Powidokach" zagrała Hanię - jedną ze studentek Władysława Strzemińskiego (Bogusław Linda), ale widzowie mogą ją znać choćby z "Miasta 44", gdzie poradziła sobie świetnie! Za rolę w tamtym filmie zdobyła statuetkę Orły w kategorii "odkrycie roku" oraz nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Młoda zdolna

Tytuł Gwiazdy Jutra jest przyznawany przez European Film Promotion aktorom, którzy zdaniem jury są najbardziej utalentowanymi młodymi artystami. Każdy z dziesięciorga nagrodzonych został zaproszony na przyszłoroczny Festiwal Filmowy w Berlinie i tam zostanie "zaprezentowany przemysłowi filmowemu, publiczności i przedstawicielom międzynarodowej prasy".

Wichłacz to nie pierwsza polska aktorka, która zdobyła taki tytuł. W 2007 roku wyróżniono Agnieszkę Grochowską, w 2010 Agatę Buzek,. W 2012 roku Gwiazdą Jutra został Jakub Gierszał, a dwa lata później Mateusz Kościukiewicz.

Bardzo mocny plakat "Powidoków". Linda w ostatnim filmie Wajdy >>

"Powidoki" Wajdy, opowiadające historię malarza Władysława Strzemińskiego, który sprzeciwiał się promowaniu przez władze PRL realizmu socjalistycznego. To polski kandydat do Oscara. W kinach będzie można oglądać film od 13 stycznia 2017 roku.

"Zaraz przyjdą aktorzy i wszystko nam zepsują!" Najciekawsze anegdoty z planów Andrzeja Wajdy >>

Więcej o:
Komentarze (29)
Zagrała w ostatnim filmie Wajdy, teraz została europejską Gwiazdą Jutra!
Zaloguj się
 • c_lod

  Oceniono 8 razy 2

  W Miescie 44 zagrala wspaniale

 • danuel

  0

  Jedno trzeba przyznać - niezła laska z twarzy.

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 30 razy -16

  Czy robienie min przed kamera oraz udawanie wymyslonych scenek w jakikolwiek sposob rozwija cywilizacje?

 • plkpolak

  Oceniono 46 razy -36

  akurat granie u Wajdy to nie powód do dumy, to był fanatyk PO i przydupas Komorowskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX