Nowy film Agnieszki Holland w finale prestiżowego festiwalu. To "Pokot" z Szycem i Kotem

Najpierw dowiedzieliśmy się o nagrodzie Gwiazdy Jutra dla Zofii Wichłacz, teraz o wyróżnieniu najnowszej produkcji Holland. Wszystko w ramach Berlinale, sławnego festiwalu filmowego w Berlinie.

"Pokot", nowy film Agnieszki Holland, znalazł się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Scenariusz powstał na motywach głośnej powieści Olgi Tokarczuk - "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Główną bohaterką nowego filmu Holland jest mieszkająca w Sudetach emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Duszejko odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika i rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

'Pokot'- film Agnieszki Holland zostanie pokazany na Berlinale'Pokot'- film Agnieszki Holland zostanie pokazany na Berlinale reż. Agnieszka Holland, prod. Studio Filmowe Tor, zdj. Robert Palka

- Nasz film mógłby nosić inny tytuł - 'To nie jest kraj dla starych kobiet' – mówi reżyserka. - Świat, w którym żyjemy, i z pewnością kraj - Polska - w którym dzieje się ta historia, nim nie jest. Historia jest mocno osadzona w polskiej rzeczywistości prowincjonalnej, tu i teraz, 25 lat po upadku komunizmu - dodaje Holland.

W filmie wystąpią m.in. Agnieszka Mandat (główna rola), Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Tomasz Kot, Jakub Gierszał i Katarzyna Herman. Polska premiera zaplanowana jest na 24 lutego.

Zagrała w ostatnim filmie Wajdy, teraz została europejską Gwiazdą Jutra! >>