Jest zwiastun filmu "Blade Runner 2049". Harrison Ford i Ryan Gosling - co za duet!

Kultowy "Łowca androidów" powraca - i pierwsze wrażenie robi dokładnie takie, jakie powinien. To jeden z tych zwiastunów, po których od razu zaznaczymy na czerwono datę premiery filmu.

O tym, że Ryan Gossling i Harrison Ford - łowca z pierwszej odsłony filmu z 1982 roku - wystąpią razem w "Blade Runner 2049", wiadomo od dawna. Dziś w końcu możemy zobaczyć ich w akcji. Ale akcji tak naprawdę jest tu niewiele. Przeważają monumentalne kadry - i to zdecydowanie wystarczy.

Kadr ze zwiastuna filmu 'Blade Runner 2049'Kadr ze zwiastuna filmu 'Blade Runner 2049' materiały promocyjne

"Blade Runner", czyli po polsku "Łowca androidów", do dziś uznawany jest za jeden z ważniejszych filmów science fiction w historii kina. Premierę miał w 1982 r., choć wtedy jeszcze przeszedł bez większego echa.

Oparty na klasycznej powieści Philipa K. Dicka "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach?" wciąż robi wrażenie sugestywną wizją przyszłości. Jego akcja osadzona została w 2019 r. w Los Angeles, przeludnionej metropolii, gdzie schronienia szuka grupa zbuntowanych replikantów - androidów, którymi ludzie wysługują się w pozaziemskich koloniach.

Premiera filmu "Blade Runner 2049" 6 października 2017 roku.

Więcej o:
Komentarze (30)
Jest zwiastun filmu "Blade Runner 2049". Harrison Ford i Ryan Gosling - co za duet!
Zaloguj się
 • buwalker

  Oceniono 8 razy 4

  Wygląda na to, że Ridley Scott odzyskuje formę, której po ostatnim dobrym filmie, czyli "Body of Lies", ewidentnie mu brakowało. "Counselor" można jeszcze uważać za w miarę udany eksperyment, ale "Robin Hood" i "Martian" okazały się dla mnie sporo poniżej oczekiwań, w stosunku do większości poprzednich produkcji, zresztą, w ogóle trudno już o dobry, autorski scenariusz, a nie zlepek kwestii wylosowanych z ankiety, wygłaszanych przez zawstydzonych aktorów, robiących dobrą minę do złej gry. Ankieta to powinna dotyczyć wyłącznie meritum, bo przecież dla kogoś te filmy się robi, ale niczego więcej, bo inaczej nie da się tego słuchać.

  Wydaje się jednak, że tym razem będzie dobrze, Harrison Ford w swojej najbardziej zapadającej w pamięć roli, Ryan Gosling na pewno jest utalentowanym aktorem, jeden z najlepszych reżyserów i spory budżet, producent wie, że wszystko musi zadowolić bardzo wymagającą grupę fanów, trailer dowodzi, że twórcy wciąż wiedzą, o co chodzi, zapowiada się więc na kolejny kultowy film, dorównujący poziomem pierwszej części.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 7 razy 3

  tyle że film odbiega znacząco od ksiazki i całej idei zawartej w ksiażce

  po pierwsze LA z książki jest... wyludnione (dlaczego to przeczytajcie), po drugie cukierkowe zakończenie hollywoodzkie, w ksiażce jest o wiele bardziej pesymistyczne

  :))

 • cucurucu

  Oceniono 10 razy 2

  Gosling zawsze mnie wqrwial, czy bedzie tak i tym razem?

 • alabama8

  Oceniono 1 raz 1

  Wprawdzie postać grana w pierwszym Blade Runnerze przez Rutgera Hauera ginie na końcu filmu, to jednak dla smaczku mógłby się w drugiej części pojawić w jakimś epizodzie. To on sprawił, że pierwszy Blade Runner osiągnął sukces.

 • heavydirtysoul

  Oceniono 5 razy -1

  coś mi mówi, że to będzie gniot niestety... "Blade Runner" to jest mój ulubiony film, widziałem wielokrotnie każda wersję tego filmu (najmniej wersję amerykańską - tylko raz, ale to z oczywistych względów, jeśli ktoś wie, co się kryje za wersja dla USA) i nie wierzę, że da rady zrobić coś, co chociaż zbliży się do tego arcydzieła... mimo wszystko - co prawda uznawane w przestrzeni "kinowo-artystycznej" za kultowe - niedocenionego na tyle, na ile powinno ono być..

 • volkszorn

  Oceniono 6 razy -4

  ku..., ale nudy... czym to jest filmowane, technika cyfrowa? do dupy, to sie nijak nie ima do oryginalu, ten zwiastun odpycha. pozatym gdy oryginal byl na ekranach kin nie wolno bylo zrec i odbierac komorek

 • fred_die

  Oceniono 10 razy -6

  A Rachel tez bedzie? Pewnie McAdams i bedzie "Pamietnik 2 Ostateczna rozgrywka"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX