Jest zwiastun filmu "Blade Runner 2049". Harrison Ford i Ryan Gosling - co za duet!

Kultowy "Łowca androidów" powraca - i pierwsze wrażenie robi dokładnie takie, jakie powinien. To jeden z tych zwiastunów, po których od razu zaznaczymy na czerwono datę premiery filmu.

O tym, że Ryan Gossling i Harrison Ford - łowca z pierwszej odsłony filmu z 1982 roku - wystąpią razem w "Blade Runner 2049", wiadomo od dawna. Dziś w końcu możemy zobaczyć ich w akcji. Ale akcji tak naprawdę jest tu niewiele. Przeważają monumentalne kadry - i to zdecydowanie wystarczy.

Kadr ze zwiastuna filmu 'Blade Runner 2049'Kadr ze zwiastuna filmu 'Blade Runner 2049' materiały promocyjne

"Blade Runner", czyli po polsku "Łowca androidów", do dziś uznawany jest za jeden z ważniejszych filmów science fiction w historii kina. Premierę miał w 1982 r., choć wtedy jeszcze przeszedł bez większego echa.

Oparty na klasycznej powieści Philipa K. Dicka "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach?" wciąż robi wrażenie sugestywną wizją przyszłości. Jego akcja osadzona została w 2019 r. w Los Angeles, przeludnionej metropolii, gdzie schronienia szuka grupa zbuntowanych replikantów - androidów, którymi ludzie wysługują się w pozaziemskich koloniach.

Premiera filmu "Blade Runner 2049" 6 października 2017 roku.

Więcej o: