"Gra o tron" to najchętniej "piracony" serial w 2016 roku. A film? Nie zgadniecie

Istnieje wiele legalnych sposobów na oglądanie filmów i seriali, ale piractwo i tak wciąż trzyma się mocno. Króla ściąganych seriali już znacie, w przypadku pełnometrażowych filmów był to... "Deadpool" ze stajni Marvela.

Jeśli chodzi o seriale - tu nie ma zaskoczenia. "Gra o tron" bije niechlubny rekord, bowiem już piąty rok z rzędu zajęła 1. miejsce na liście tych najchętniej ściąganych. Jednocześnie dobitnie potwierdza to, że oparta o książki R.R. Martina produkcja to od lat zdecydowany numer jeden wśród seriali.

Kto dalej znalazł się na przygotowanej przez serwis TorrentFreak liście? O dziwo, mało jest tegorocznych hitów. W pierwszej piątce "The Walking Dead", "Westworld", "The Flash" oraz kryminalny "Arrow".

Kadr z filmu 'Gra o tron'Kadr z filmu 'Gra o tron' twórcy David Benioff, D. B. Weiss, prod. HBO

Z kolei pierwsze miejsce w rankingu "piraconych" filmów pełnometrażowych zajął "Deadpool", czyli komedia o antybohaterze z uniwersum Marvela. Jego premiera w zeszłym roku była odważnym posunięciem, bo to postać zdecydowanie mniej znana od Spider-Mena, Avengersów czy X-Menów, ale okazała się spektakularnym sukcesem.Tytuł załapał się do dziesiątki najlepiej zarabiających filmów w 2016 roku. Najwidoczniej jego rozgłos zachęcił do pobrania nielegalnie udostępnionych kopii.

Dalej na liście widnieje również cały szereg filmów o superbohaterach: "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "X-Men Apocalypse", a także "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" i "Warcraft: Początek". Dziesiątkę zamyka "Zjawa", czyli oscarowy film z Leonardem DiCaprio.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Więcej o: