Najlepsze seriale w 2017 r. Co nowego trafi w tym roku na nasze ekrany? [NASZ WYBÓR]

Najlepsze seriale 2017 roku - na które czekamy najbardziej? Wybraliśmy całkowicie nowe serie oraz te, które powracają na ekrany TV po latach.

W tym roku z pewnością wiele osób czeka na kolejne sezony "Gry o tron", "Westworld", "Stranger Things" czy "Narcos". O wszystkich z tych tytułów pisaliśmy w naszym rankingu najlepszych seriali 2016. Teraz czas na najlepsze seriale 2017 roku. Oto nasza lista.

NAJLEPSZE SERIALE W 2017 ROKU

 

 

Sherlock

To jeden z najbardziej oczekiwanych powrotów! Dla wielu widzów emitowany od 2010 roku serial Sherlock był zdecydowanie lepszy od dwóch pełnometrażowych filmów, w których główne role grali Robert Downey Jr. oraz Jude Law. Ale to nie jedyny powód oczekiwania. Ostatnia, trzecia seria zakończyła się mocnym cliffhangerem, zwiastującym powrót Moriarty'ego. Przez trzy lata fani musieli czekać na dalszy rozwój wydarzeń, otrzymując po drodze tylko jeden, tak zwany odcinek specjalny.

Czwarta seria "Sherlocka" jest już dostępna do oglądania. Pierwszy odcinek miał premierę 1 stycznia, w Polsce obejrzymy go 7 stycznia na kanale BBC Brit.

Serial 'Twin Peak'Serial 'Twin Peak' twórcy David Lynch, Mark Frost, prod. Showtime Networks

Twin Peaks

Otoczony kultem serial, stworzony przez Davida Lyncha i Marka Frosta. Fani długo czekali na kontynuację. Zapowiedź nowego sezonu, napisanego w całości przez pierwotnych twórców, dosłownie zelektryzowała miłośników filmów. Akcja nadal będzie toczyła się w tytułowym miasteczku, jedynie przeniesie się w czasie o 25 lat wprzód. Na ekranie zobaczymy także większość aktorów z oryginalnej serii.

Kiedy premiera? Na pewno będzie to pierwsza połowa 2017 roku, ale nieoficjalnie mówi się o dacie 30 kwietnia. Niektórzy mają jednak obawy, czy nowa seria będzie równie dobra, co ta oryginalna.

 

Prison Break: Sequel

Ten serial był jednym z największych hitów w Polsce. Ale od premiery finalnych odcinków minęło już... 7 i pół roku! Jeśli w Waszych sercach nadal jest miejsce na słynną historię o więźniu, to pewnie z radością przyjęliście informację, że "Skazany na śmierć" będzie kontynuowany.

Piąty sezon, nazwany też "Prison Break: Sequel", ma pojawić się na początku tego roku. Dokładna data jeszcze nie jest znana, ale wiadomo, że akcja będzie się toczyła - przynajmniej początkowo - w Jemenie.

Kadr ze zwiastuna serialu '24: Legacy'Kadr ze zwiastuna serialu '24: Legacy' twórcy Robert Cochran, Joel Surnow, prod. 20th Century Fox Television

24: Legacy

Przez niemal 10 lat ukazywał się sensacyjny serial "24 godziny". Jego główny bohater, Jack Bauer, zajmował się rozwiązywaniem terrorystycznych zagrożeń, ale nowością serii, było prowadzenie akcji w czasie rzeczywistym. Godzina odcinka odpowiadała godzinie życia głównego bohatera.

Nowy serial to spin-off, w którym nie zobaczymy już Bauera. Głównym bohaterem zostanie wojenny weteran Eric Carter, grany przez Coreya Hawkwinsa, który zasłynął niedawno rolę Dr. Dre w filmie "Straight Outta Compton". Premiera już 5 lutego.

 

Tabu

Wyjątkowo intrygujący serial z Tomem Hardym w roli głównej. Opis filmu wydaje się mało ciekawy. "Tabu" opowiada o podróżniku, który w 1814 r. powraca po wielu latach z Afryki do Anglii i chce się zemścić za śmierć swojego ojca. Nie brzmi to zachwycająco, ale wystarczy obejrzeć fragment trailera, żeby zmienić zdanie. Mroczny klimat wiktoriańskiej Anglii, krwawe momenty, tajemnicy - to zdecydowanie budzi emocje.

Stworzony przez Hardy'ego oraz Ridleya Scotta miniserial będzie można zobaczyć już 8 stycznia na HBO GO.

Kadr z trailera serialu 'Legion'Kadr z trailera serialu 'Legion' twórca Noah Hawley, prod. 20th Century Fox Television, Walt Disney Television

Legion

Kolejne filmowe dzieło na licencji komiksów Marvela. Czy będzie warto poświęcić mu swój czas? Przynajmniej z jednego powodu tak - zwłaszcza, dla wiernych fanów uniwersum. To pierwszy fabularny serial będzie bowiem jako pierwszy mocno związany z kinowymi filmami z serii X-Mena. W końcu nadejdzie trochę spójności w tym bogatym, superbohaterskim świecie.

Sam Legion to David Haller, syn profesora Xaviera, mutant dotknięty schizofrenią, który dopiero będzie odkrywał swoje moce. W jego rolę wcieli się Dan Stevens, którego zobaczymy w tym roku także na ekranie kin w filmie "Piękna i Bestia", jako tytułową Bestię.

Kadr z trailera 'Belle Epoque'Kadr z trailera 'Belle Epoque' reż. Michał Gazda, prod. TVN

Belle Epoque

Z polskich seriali na pewno czekamy na nowy sezon "Belfra" (jesień 2017), ale równie ciekawi jesteśmy szykowanego przez TVN kostiumowego "Belle Epoque". Serial przeniesie nas do tytułowej "pięknej epoki", czyli na sam początek XX wieku - do Krakowa. Główny wątek będzie kryminalną zagadką dotyczącą śmierci matki Jan Edigey-Koryckiego, granego przez Paweł Małaszyńskiego

Oprócz niego na ekranie zobaczymy także m.in. Magdalenę Cielecką, Annę Próchniak, Olafa Lubaszenko, Eryka Lubosa czy Weronikę Rosati. Premiera została ustalona na wiosnę tego roku.

Filmy 2017: Najważniejsze premiery kinowe 2017 roku. Te filmy z pewnością będą hitami >>

Więcej o: