Złote Globy 2017 rozdane - film "La La Land" bierze wszystko, ze statuetką serial "The Crown"

Wiemy już, w czyje ręce trafiły Złote Globy 2017. Najwięcej statuetek zdobył musical "La La Land" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. To rekord!

Złote Globy są przyznawane w kategoriach filmowych i telewizyjnych. Na podstawie tego, w czyje ręce trafią statuetki w tych pierwszych, wszyscy przewidują, kto będzie miał największe szanse na Oscary. Wygląda na to, że w tym roku bezkonkurencyjny będzie "La La Land" Damiena Chazelle'a.

Złote Globy 2017 - La La Land najlepszy w historii

 

Musical twórcy "Whiplash" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach zakochanych w sobie artystów był nominowany do Złotych Globów siedem razy. Zdobył wszystkie możliwe statuetki, w tym dla najlepszej komedii lub musicalu, za scenariusz i reżyserię. Z nagród cieszyli się także Gosling i Stone.

Siedem nagród to rekord - do tej pory żadnemu filmowi w historii nie udało się zdobyć aż tylu. "La La Land" prześcignął w tej kategorii "Lot nad kukułczym gniazdem", który w 1975 roku nagrodzono pięcioma Złotymi Globami i "Midnight Express", który trzy lata później zdobył sześć statuetek.

Najlepszym filmem dramatycznym został "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa - tu głównym bohaterem jest czarnoskóry chłopiec, który dorasta w niebezpiecznej dzielnicy Miami.

Za role w "Manchester by the Sea" wyróżniono Caseya Afflecka - brata Bena. "Młodszy brat Bena Afflecka wychodzi z jego cienia. Właśnie zagrał rolę życia" - pisaliśmy po pokazie na Festialu Filmowym w Nowym Jorku. Czy następnym etapem w jego karierze będzie Oscar? Przekonamy się w lutym.

Podobno duże szanse na Oscara ma także Viola Davis za kreację którą stworzyła w "Fences" u boku Denzela Washingtona. Na razie aktorka może cieszyć się ze Złotego Globa.

Jakie seriale zasłużyły na Złote Globy 2017?

Zgodnie z przewidywaniami, najlepszym filmem telewizyjnym lub miniserialem został "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona", który zdobył jeszcze jedną nagrodę - Sarah Paulson została uznana za najlepszą aktorkę tego typu produkcji. Nie udało się jednak wygrać w pozostałych kategoriach - to właśnie ten tytuł miał najwięcej (pięć) nominacji wśród produkcji telewizyjnych.

Najlepszym serialem dramatycznym został wybrany debiutant "The Crown", który można oglądać w Netfliksie. To opowieść o tym, jak Elżbieta II zostaje królową Wielkiej Brytanii. Serial jest elegancki, świetnie zrobiony i dopracowany, po mistrzowsku zagrany i naprawdę trudno się od niego oderwać. Doskonale spisuje się w nim Claire Foy jako Elżbieta II - aktorka także została wyróżniona podczas gali jako najlepsza aktorka w serialu dramatycznym.

Myślisz, że serial o królowej Elżbiecie to nuda? Po "The Crown" zmienisz zdanie >>

Co ciekawe, także najlepszym serialem komediowym została nowa produkcja. Twórcy "Atlanty", w Polsce pokazywanej przez Fox Comedy, cieszyli się także ze statuetki dla głównego aktora serialu - Donalda Glovera.

Po 10 latach ze Złotym Globem w ręku można było zobaczyć także Hugh Lauriego - aktor doskonale znany jako "Doktor House" powrócił świetnie przyjętą rolą w "Nocnym recepcjoniście". Za rolę w tej produkcji Złoty Glob dostał również Tom Hiddleston.

Złote Globy 2017 - lista zwycięzców >>

Więcej o: