Meryl Streep dostała Złoty Glob. Wykorzystała okazję, żeby wbić szpilę Trumpowi

Aktorka otrzymała statuetkę za całokształt twórczości. W swoim przemówieniu prostymi i bardzo mocnymi słowami poruszyła zgromadzonych na gali oraz fanów na całym świecie.

- Hollywood pełne jest uchodźców i ludzi z innych krajów. Jeśli wyrzucimy ich wszystkich, nie będziemy mieli nic do oglądania poza futbolem i sztukami walk... które nie mają nic wspólnego ze sztuką - powiedziała Meryl Streep po otrzymaniu statuetki.

Dodała też: -Brak szacunku wywołuje brak szacunku, przemoc rodzi przemoc. Kiedy ktoś silny używa swojej pozycji do krzywdzenia innych, przegrywamy my wszyscy.

To oczywiście cios wymierzony w stronę Donalda Trumpa i jego politycznych zapowiedzi. Ale Meryl wzruszyła wszystkich także swoją ogromną spontanicznością.

shopcohla / https://www.instagram.com/p/BPCIry5lcqK/

W czasie przemowy zwróciła się bezpośrednio do siedzących na sali koleżanek i kolegów. Wspomniała z jakich krajów czy stanów pochodzą, podkreślając tym samym, że esencja Hollywood to różnorodność ludzi. Poruszeni będą także fani "Gwiezdnych wojen", Streep nie zapomniała o zmarłej pod koniec grudnia Carrie Fisher, czyniąc w swoim przemówieniu drobny ukłon w jej stronę. Zacytowała słynne słowa aktorki: 

''Weź swoje złamane serce i zrób z niego sztukę''.
 

Tym gestem również wzruszyła tysiące osób.

Meryl Streep to jedna z największych gwiazd w historii kina. Rozgłos przyniosła jej m.in. główna rola w ekranizacji powieście "Pożegnanie z Afryką" z 1985. W zeszłym roku zachwyciła widownię znakomitą rolą fałszującej divy w filmie "Boska Florence".

ZOBACZ TEŻ:

Złote Globy 2017 rozdane - film "La La Land" bierze wszystko, ze statuetką serial "The Crown" >>

Złote Globy 2017 - Ryan Gosling ze statuetką za "La La Land" [LISTA ZWYCIĘZCÓW] >>

Porywający portret Meryl Streep w książkach. Ebooki są dostępne na publio.pl >>

Więcej o: