Carrie Fisher na Złotych Globach też była obecna. Po raz pierwszy w historii gali zrobili coś takiego

W trakcie tegorocznej ceremonii rozdania nagród Złotych Globów uhonorowano pamięć zmarłej niedawno aktorki Carrie Fisher i jej matki Debbie Reynolds.

Fragment gali został poświęcony upamiętnieniu życiowych dokonań Carrie Fisher i jej matki Debbie Reynolds. Po raz pierwszy w historii Złotych Globów puszczono specjalny film upamiętniający lata ich pracy artystycznej – podaje serwis etonline.com. W tle leciała piosenka - ''You Made Me Love You'' śpiewana przez gwiazdę ''Deszczowej piosenki'', a film zakończył się zdjęciem przytulających się na scenie matki i córki.

 Prowadzący ceremonię Jimmy Fallon zapowiedział ten moment następującymi słowami:

''Czasami zapominamy, że chodzi o wspólnotę. Wspólnotę rodzin. W ubiegłym roku straciliśmy tak wiele legend i ikon. Ale kilka tygodni temu, straciliśmy matkę i córkę w przeciągu zaledwie kilku dni. To straszna strata, którą wszyscy odczuliśmy. Dzisiaj chcielibyśmy oddać hołd Carrie Fisher i Debbie Reynolds'' - relacjonuje eonline.com.

To musiał być  bardzo wzruszający moment dla rodziny zmarłych gwiazd. Brat aktorki, Todd Fisher, podziękował organizatorom za ten gest na Twitterze:

''Dziękuję za ten moment dla uhonorowania moich dziewczyn.''

Również Meryl Streep poświęciła chwilę swojej ognistej przemowy na uczczenie pamięci Fisher. Zacytowała słynne słowa gwiazdy ''Gwiezdnych wojen'':

''Weź swoje złamane serce i uczyń z niego sztukę.''

 

Carrie Fisher, znana z roli księżniczki Lei w ''Gwiezdnych wojnach'', zmarła 27 grudnia 2016 roku w wyniku zawału serca, którego dostała w trakcie lotu z Londynu do Los Angeles. Miała niecałych 60 lat. Jej matka Debbie Reynolds, która zyskała popularność po roli w słynnej ''Deszczowej piosence'', dzień później dostała udaru i zmarła w wieku 84 lat.

Przeczytaj poruszające wyznanie Carrie Fisher "Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach" >>