Najlepsze komedie 2017. Machulski powraca z nowym filmem - rozbawi nas jak "Kiler"?

Komedie 2017 roku to zarówno te zwariowane, jak i familijne, o lekko sensacyjnym zabarwieniu czy z mniej wybrednymi żartami. Wybraliśmy najlepiej zapowiadające się filmy komediowe na 2017 rok.

Jakie komedie rozbawią nas w najbliższym roku na srebrnym ekranie? Przygotowaliśmy dla Was listę najlepiej zapowiadających się - naszym zdaniem - filmów.

Komedie 2017 - wybiera Kultura

W starym, dobrym stylu

Ten film szykuje się na lekką komedię z gangsterską otoczką. W rolach głównych trzech weteranów kinematografii: Morgan Freeman ("Skazani na Shawshank", "Siedem"), Michael Caine ("Mroczny rycerz", "Incepcja") oraz Alan Arkin ("Edward Nożycoręki", "Operacja Argo").

Freeman, Caine i Arkin to trzej przyjaciele - Willie, Joe i Al. Są już w senioralnym wieku i nie wiedzie im się najlepiej. Gdy dowiadują się, że zostaje zlikwidowany ich fundusz emerytalny, decydują się na klasyczny skok na bank w bronią w ręku. Muszą się tylko odpowiednio do niego przygotować. Ciąg zabawnych sytuacji niemal gwarantowany.

Polska premiera filmu odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku.

Bękarty

Historia trochę jak z "Mamma mia!", tylko bez śpiewania piosenek i ze znacznie większym luzem. Dwóch dorosłych już bliźniaków dowiaduje się, że przez całe życie matka okłamywała ich na temat losów ojca - okazuje się, że nie wie, kto nim jest.

Kadr z filmu 'Bękarty'Kadr z filmu 'Bękarty' reż. Lawrence Sher, prod. Alcon Entertainment

Zdesperowani bracia wyruszają w długą podroż na poszukiwania taty. Będzie trochę klasycznych gagów i trochę seksualnych podtekstów. W głównych rolach same gwiazdy - znany świetnie z serii "Kac Vegas" Ed Helms, J.K. Simmons ze "Spider-Mana" i "Whiplash" oraz Owen Wilson ("O północy w Paryżu", "Marley i ja" i wiele innych komedii).

"Bękarty" do kin na świecie trafią już 27 stycznia, ale polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Baywatch. Słoneczny Patrol

Pełnometrażowy serial oparty na kultowym "Słonecznym patrolu", w którym występowała ikona seksu lat 90. - Pamela Anderson - oraz słynny David Hasselhoff. Ta dwójka również pojawi się w nowym "Baywatch", ale już nie w pierwszoplanowych rolach.

 

Teraz seksownymi gwiazdami kalifornijskiej plaży staną się Alexandra Daddario, znana z serii "Percy Jones" i popularnych horrorów klasy B, oraz gwiazda hinduskiego kina, Priyanka Chopra. Muskułami posłużą za to Dwayne Johnson ("Szybcy i wściekli", "Król Skorpion") oraz Zac Efron (seria "High School Musical").

Fabuła będzie raczej drugoplanowa - bohaterowie będą walczyli o przetrwanie swojej jednostki, której obcięto finansowanie, starając się o jak największy rozgłos.

Polska premiera kinowa 12 maja 2017 roku.

Dzieciak rządzi

Familijna animacja, starająca się wyraźnie trafić humorem i do młodszych, i do starszych. Siedmioletni jedynak Tim zostaje zaskoczony pojawianiem się w rodzinie malutkiego braciszka. Bohater jest nie tylko niezadowolony z tego, że rodzice poświęcają mu mniej uwagi, ale zaczyna też coś podejrzewać.

Jak się okazuje, całkiem słusznie. Tytułowy "dzieciak" potrafi mówić i zostaje zdemaskowany jako wysłannik tajnej organizacji na specjalnej misji. Chłopaki muszą się jakoś dogadać i jednocześnie nie wydać sekretu przed rodzicami.

Światowa premiera 13 stycznia, ale na polską przyjdzie nam poczekać aż do 21 kwietnia.

Volta

Juliusz Machulski powraca z nowym filmem. Twórca tak kultowych komedii, jak "Vabank", "Seksmisja", "Kingsajz" czy "Kiler", szykuje na ten rok... również komedię, ale kryminalną. W 2004 roku premierę miał nakręcony przez niego właśnie w tym gatunku film "Vinci" z Robertem Więckiewiczem i Borysem Szycem w rolach głównych.

W "Vinci" bardzo istotny był obraz "Dama z łasiczką", za to w "Volcie" pojawi się dużo historycznych retrospekcji, sięgających aż do XIV wieku. Ważną rolę odegra również miasto Lublin, w którym toczyła się będzie akcja filmu - i które w tym roku obchodzi 700. rocznicę nadania praw miejskich.

Data premiery nie jest znana, choć mówi się już o wiośnie.

Snatched

Kadr z filmu 'Snatched'Kadr z filmu 'Snatched' reż. Jonathan Levine, prod. 20th Century Fox

Niezbyt oryginalny, ale fajnie zapowiadający się film oparty na motywie nieudanej podróży. Córka i jej samotna matka wyruszają w szaloną podróż do Ameryki Południowej, gdzie zostają porwane. Komedia pomyłek, niewybrednych żartów z aparycji obu pań oraz seksualnych aluzji. Jeśli chodzi o komedie 2017 roku, "Snatched" nie szykuje się na dzieło wybitne, ale dla fanów "Kac Vegas" będzie jak znalazł.

Światowa premiera 12 maja, a dla odważnych zwiastun filmowy pod tym linkiem.

Więcej o: