Taki dar na aukcji WOŚP? Po naszym telefonie Smarzowski zmienia zdanie

Parę dni temu wśród oficjalnych aukcji na rzecz WOŚP pojawiła się... atrapa siekiery z filmu "Wołyń". Po naszej interwencji wzbudzający kontrowersje rekwizyt zostanie zamieniony na inny.

Obsypany nagrodami "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najważniejszych filmów 2016 roku. Korzystając z popularność filmu Polski Instytut Sztuki Filmowej, wydawca filmu, postanowił przekazać w słusznej sprawie kilka przedmiotów na aukcję WOŚP.

Zrzut ekranu z aukcji WOŚPZrzut ekranu z aukcji WOŚP http://aukcje.wosp.org.pl/

Licytować można plakaty z autografami reżysera oraz album i koszulkę. Oprócz tego pojawił się też pakiet zawierający.... atrapę siekiery z planu filmowego. Biorąc pod uwagę fakt, że "Wołyń" to film o okrutnym ludobójstwie, a siekiera była właśnie jego symbolem, pomysł można było uznać za kontrowersyjny.

Skontaktowaliśmy się z agentką reżysera. Po chwili dowiedzieliśmy się, co powiedział sam zainteresowany - Przyznaję, że to "niezręczność" - powiedział Smarzowski. Dodał, że jest mu przykro, nie miał na celu urażenie nikogo, a cała sytuacja wynikła z pośpiechu. Rekwizyt zostanie zmieniony na inny.

Zdjęcie z aukcji WOŚPZdjęcie z aukcji WOŚP http://aukcje.wosp.org.pl/

Aukcja została już usunięta, na jej miejscu pojawi się nowa, w której prawdopodobnie będzie można wylicytować klaps z planu filmowego "Wołynia". Przedmioty przekazane przez Smarzowskiego na cele WOŚP można licytować pod tym adresem.

Zobacz też: Braciak o "Wołyniu". "Pokazanie tego na planie przerosło moje wyobrażenie"

Więcej o:
Komentarze (75)
Taki dar na aukcji WOŚP? Po naszym telefonie Smarzowski zmienia zdanie
Zaloguj się
 • guavajuice

  Oceniono 98 razy 72

  spokojnie sz.p.Smarzowski, nie ma co panikować, można wystawić tę siekierę jeszcze raz, wystarczy napisać że z filmu "Dom zły"

 • strach_sie_bac

  Oceniono 65 razy 47

  Mnie się marzy wachlarz Pawłowicz albo kaszkiet Kaczafiego, ostro licytowałbym się albo wycieczka do San Escobar ;)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 55 razy 27

  prawicowe jełopy które zaludniają codziennie to forum z pewnością nie zrozumieją dlaczego reżyser był zażenowany, czy zgadłem?

 • ptakoryb

  Oceniono 25 razy 9

  Proszę Gazetę, żeby przestała się już chwalić.
  Siekiera była niewłaściwa, została zamieniona, to zdejmijcie tego "newsa" z pierwszej strony i opieprzcie się łaskawie od Smarzowskiego.

 • farsizm

  Oceniono 19 razy 9

  Na żartach się nie znają... Cena byłaby pewnie dobra. Przecież to rekwizyt a nie narzędzie zbrodni.

 • tenare

  Oceniono 10 razy 6

  Niech zamieni siekierę na widły.

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 19 razy 5

  Może Maleszka podaruje któryś ze swoich donosików, które pisał dla UB-ecji?

 • vladexpat

  Oceniono 8 razy 4

  Niesamowity wysyp pisowskich janczarów daje się ostatnio zaobserwować na portalu gazeta.pl. Jedno trzeba przyznać tej władzy. W postępującym odmóżdżeniu sporej części społeczeństwa ma niewątpliwe sukcesy.

 • wycienty

  Oceniono 20 razy 4

  "to film o okrutnym ludobójstwie" Ależ jak to? nie jest to raczej film o "czystkach etnicznych o znamionach ludobójstwa" jak ogłosił Sejm w 2013 roku?
  Gazeto, czy to aby poprawnie politycznie? proszę natychmiast sprostować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX