Ameryka chwali polskiego aktora: Gierszał jednym z najlepiej rokujących w Europie

Prestiżowy amerykański magazyn "Variety" opublikował listę 10 najlepiej zapowiadających się europejskich artystów. Wśród nich jest znany z takich filmów jak "Sala samobójców" czy "Wszystko, co kocham" Jakub Gierszał.

Na liście znaleźli się aktorzy, reżyserzy i producenci filmowi tylko z kilku krajów: Niemiec, Holandii, Włoch, Belgii, Słowenii, Węgier i właśnie Polski. Redakcja magazynu wybrała mającego na koncie już kilkanaście filmów Gierszała. Za co konkretnie?

"Variety" wymienia przede wszystkim rolę w "Pokocie" Agnieszki Holland (od 24 lutego w kinach) i "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak (jeszcze bez daty premiery kinowej). Magazyn wspomina także o jego udziale w niemiecko-amerykańskiej produkcji "Moris z Ameryki", polskich "Córkach dancingu", które właśnie trafiły do kin w USA, oraz przełomowej dla jego kariery roli w "Sali samobójców".

Jakub GierszałJakub Gierszał fot. ALINA GAJDAMOWICZ / Agencja Gazeta

Warto wspomnieć także, że na liście znalazł się słoweński reżyser Mitja Okorn, mocno związany w ostatnich latach z polskim kinem. Wyreżyserował hitowe "Listy do M.", a także "Planetę singli" oraz serial "39 i pół".

Jakub Gierszał razem z dziewiątką pozostałych wybranych przez "Variety" osób, pojawi się na specjalnej gali nadchodzącego Berlinale, czyli słynnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Kadr z filmu 'Pokot'Kadr z filmu 'Pokot' Kadr z filmu 'Pokot' / fot. ROBERT PALKA, mat. prasowe

Gierszał urodził się w 1988 roku. Debiutował w filmie pełnometrażowym rolą Kazika we "Wszystko, co kocham". Ma na koncie już kilka występów w produkcjach zagranicznych, nie boi się również ról w bardziej eksperymentalnych widowiskach, czego efektem była "Hiszpanka".

W 2017 roku do kin trafią jeszcze dwa filmy (oprócz wyżej wymienionych) z aktorem w roli głównej - komedia "PolandJa" oraz obyczajowa produkcja "Podwójny Ironman" o sportowcu, który wygrał z narkotykowym nałogiem.

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o:
Komentarze (33)
Ameryka chwali polskiego aktora. "To jeden z najlepiej rokujących w Europie"
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 14

  Gdyby Henryk Gołębiewski urodził się 30 lat póżniej miałby zapewnioną karierę w USA. Pech chciał, że urodził się wcześniej i stał się małą gwiazdą, niestety nie Kevinem w Nowym Yorku.

  Dzisiaj PiS planuje nawet małą rewolucję. Ludzie którzy nie umieją śpiewać jak Zenon Martyniuk będą oficjalnie zapraszani do Belwederu jako przedstawiciele polskiej narodowej kultury.
  Gołębiewski za to był zawsze amatorem...

 • neah

  Oceniono 10 razy 10

  To dobry aktor, nie to co te plastusie z seriali ktorzy sa drewnianymi aktorami typu pniewski czy roznerski

 • gregor_1976

  Oceniono 10 razy 10

  "Na liście są aktorzy tylko z kilku krajów..."

  Na liście są nie tylko aktorzy. Znalazł się tam m.in. Mitja Okorn, który wyreżyserował w Polsce kilka filmów, myślę że warto o tym napisać.

 • mcozio

  Oceniono 5 razy 1

  młody Horatio Caine, tzn David Caruso

 • o.666

  Oceniono 8 razy -2

  Ameryka? Cala?

 • nietyp

  Oceniono 38 razy -2

  Uwielbiam ten polski sposób na leczenie swoich, polskich kompleksów... No, jeśli Ameryka chwali...

 • staefun

  Oceniono 20 razy -4

  A czemu nic nie napisaliście o znakomitej roli Jakuba Gierszała w jakże znakomitej "Hiszpance"?

 • karoljuve

  Oceniono 11 razy -5

  Jeden film z 2009 rok a drugi z 2011ego. Coś mu to zwiastowanie długo idzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX