Zwiastun "Pokotu" Agnieszki Holland. Są piękne ujęcia, ale cały czas masz ciarki

W trailerze polowanie na zwierzęta, tajemnicze morderstwa oraz duża dawka niepokoju. To zdecydowanie nie będzie zwykły film kryminalny.

Główną bohaterką nowego filmu Holland jest mieszkająca w Sudetach emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Duszejko odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika i rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

- Nasz film mógłby nosić inny tytuł - 'To nie jest kraj dla starych kobiet' – mówi reżyserka. - Świat, w którym żyjemy, i z pewnością kraj - Polska - w którym dzieje się ta historia, nim nie jest. Historia jest mocno osadzona w polskiej rzeczywistości prowincjonalnej, tu i teraz, 25 lat po upadku komunizmu - dodaje Holland.

Pojawił się również polski zwiastun filmu:

"Pokot", najnowszy film Agnieszki Holland, trafi do polskich kin 24 lutego.

- Ta nagroda znaczy, że film, który ją otrzymuje, otwiera nowe ścieżki dla filmu, jest wyzwaniem dla tradycyjnego kina. To, co dla mnie ważne, to że tę samą nagrodę dostał mój mentor, wielki polski reżyser Andrzej Wajda - mówiła Agnieszka Holland tuż po tym, jak "Pokot" został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem dla filmu otwierającego nowe perspektywy artystyczne podczas Berlinale 2017 [CZYTAJ WIĘCEJ >>]

Sprawdź też książkę, na podstawie której powstał "Pokot": "Prowadź swój pług przez kości umarłych"

Więcej o: