Horrory 2017: To właśnie te filmy przestraszą nas w kinie w tym roku

Najlepsze horrory 2017 roku. Wybraliśmy dla Was najlepiej zapowiadające się premiery kinowe. Mamy propozycje dla fanów klasycznego kina grozy, zombie oraz zwolenników psychologicznych thrillerów.

Co roku nie brakuje nowych filmów, które mają tylko jeden cel - sprawić, żebyśmy byli bladzi ze strachu. Albo chociaż kilka razy podskoczyli z emocji. Paranormalne zjawiska, opętania, roznosząca się zaraza zombie, ludowe opowieści, przerażające lalki... i nowa część "Obcego". Wszystkie te rzeczy znajdziecie na wybranej przez nas liście filmów.

Najlepsze horrory 2017 - wybiera Kultura

 

Autopsja Jane Doe

 

Film norweskiego reżysera już został uznany za jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. Wszystko przez mroczny i ciasny klimat kostnicy, w której główni bohaterowie dokonują sekcji zwłok niezidentyfikowanej kobiety. Intrygujące jest również zestawienie postaci ojca z jego synem, którzy wspólnie zajmują się przeprowadzaniem autopsji.

W „Autopsji Jane Doe” pojawia się cały arsenał klasycznych „straszaków” – samoczynnie włączające się przedmioty, demoniczne odgłosy, dziecięce piosenki i walka o własne życie. W głównych rolach Brian Cox („The Ring”, „Tożsamość Bourne’a”) oraz Emile Hirsch („Ocalony”).

Premiera: 13 stycznia 2017

Zombie express

Kadr z filmu 'Zombie express'Kadr z filmu 'Zombie express' reż. Sang-ho Yeon, prod. Next Entertainment World

Tutaj wszystko jest jasne. Przez Koreę Południową pędzi pociąg z zakażoną osobą. Infekcja rozprzestrzenia się na kolejne wagony, przejazd zamienia się w walkę o życie, a potem okazuje się, że od potworów roi się także poza ekspresem. Z pewnością nie będzie to arcydzieło w kategorii "horrory 2017" - to po prostu klasyczny film dla fanów tematyki zombie.

Premiera: 20 stycznia 2017

Resident Evil: Ostatni rozdział

 

Szósty i ostatni film o Milli Jovovich walczącej z potworami, luźno oparty na słynnej japońskiej serii gier wideo, zatytułowanej również "Resident Evil". W finale sagi Alice i jej towarzysze podejmuje ostateczne starcie ze złowrogą korporacją Umbrella.

Momentami może być faktycznie strasznie, ale przede wszystkim czeka na nas dużo widowiskowej akcji.

Premiera: 27 stycznia 2017

Rings

 

Pamiętacie słynny „Ring” z 2002 roku albo jego sequel? Tytuł tego filmu jest nieprzypadkowy, „Rings” to trzecia odsłona cyklu. Co tym razem będzie nas straszyło? Przede wszystkim tajemnicze nagranie wideo, które obejrzy główna bohaterka i dowie się, że zostało jej równo siedem dni życia.

Wśród aktorów zobaczymy m.in. Johnny’ego Galecki, czyli Leonarda z serialu „Wielka teoria podrywu”.

Premiera: 3 lutego 2017

Lekastwo na życie

Coś dla miłośników psychologicznych thrillerów. Akcja toczy się w tajemniczym spa ulokowanym w szwajcarskich Alpach, gdzie opracowano niesamowite lekarstwo. Młody pracownik firmy jedzie odebrać tam swojego szefa. Miejsce okazuje się pełne sekretów igrających z jego psychiki.

Kadr z filmu 'Lekarstwo na życie'Kadr z filmu 'Lekarstwo na życie' reż. Gore Verbinski, prod. Regency Enterprises

Jest duża szansa, że reżyserowi Gore’owi Verbinskiemu, twórcy „Piratów z Karaibów”, uda się stworzyć dobry film bez wyskakujących z każdego kąta potworów.

Premiera: 17 lutego 2017

Zło we mnie

Dwie uczennice katolickiego, żeńskiego liceum zostają same w ośrodku na czas zimowych ferii. W międzyczasie pojawia się też trzecia dziewczyna. Nietrudno się domyślić, że w takim otoczeniu zaczną działać siły nieczyste.

Polska premiera spóźniona o 1,5 roku w stosunku do zagranicznej, ale dzięki temu znamy już sporo opinii. Jedni chwalą, inni mocno krytykują, ale wszyscy podkreślają, że nie jest to kolejny film pełen brutalnych morderstw.

Premiera: 10 marca 2017

Baba Jaga

 

 

Oparty na ludowej legendzie horror. Młoda dziewczyna puka do opuszczonego mieszkania, przywołując do życia złowieszczą istotę. Zaczyna się festiwal przerażających wydarzeń i tortur, a w tle próba zbliżenia matki z córką, z którą nie utrzymywała kontaktu. Szykuje się klasyczna produkcja dla fanów kina grozy.

Premiera: 24 marca 2017

Obcy: Przymierze

 

To druga część nowej trylogii Obcego, zapoczątkowanej przez "Prometeusza" w 2012 roku, opowiadającej o badawczych wyprawach na obce planety, które kończą się walką o przetrwanie. W "Przymierzu" ekspedycja trafi do pozornie cudownej krainy, zamieszkanej wyłącznie przez ocalałego z katastrofy "Prometeusza" Davida.

Filmowy zwiastun mocno podkreśla, że tym razem będzie jeszcze bardziej dramatycznie. Jeśli chodzi o horrory 2017, nowy "Obcy" może być jednym z najlepszych.

Premiera: 17 maja 2017

Annabell 2

 

Kontynuacja horroru z 2014 roku o przeklętej lalce. W nowej części małżeństwo przygarnia z sierocińca grupę dzieci i opiekującą się nimi siostrę zakonną. Ponownie pojawia się tytułowa lalka Annabell, która zaczyna opętywać dzieci.

Poprzednia część zadowoliła fanów filmów o opętaniach, czekamy na

Premiera: 11 sierpnia 2017

A teraz zobacz: Ostra "Ciemniejsza strona Greya" i oscarowi faworyci. To najmocniejsze premiery kinowe lutego

Więcej o: