"Smoleńsk" na liście 100 najgorszych filmów największego światowego serwisu filmowego

Użytkownicy największego portalu filmowego na świecie oceniają filmy i na tej podstawie powstaje m.in. oficjalna lista 250 najlepszych i 100 najgorszych produkcji. Na tej drugiej znalazł się "Smoleńsk" Antoniego Krauze.

Jeszcze wczoraj "Smoleńsk" był na 97. miejscu wśród 100 najgorzej ocenianych filmów w Internet Movie Data Base, a dzisiaj jest na 95. pozycji. Oprócz filmu Krauzego w zestawieniu są takie produkcje jak "Poznaj moich Spartan" z 2008 roku, "Muskularny Święty Mikołaj" z 1996 roku czy "Glitter" z Mariah Carey w roli głównej (z 2001).

Ranking najgorzej ocenianych filmów IMDb - stan z 8.02.2017Ranking najgorzej ocenianych filmów IMDb - stan z 8.02.2017 http://www.imdb.com/chart/bottom?ref_=tt_awd

Zestawienie uwzględnia tylko filmy fabularne - nie ma tu np. produkcji krótkometrażowych czy dokumentalnych. Żeby tytuł znalazł się na liście, musi go ocenić przynajmniej 1500 użytkowników IMDb.

A najpierw był filmem fantasy...

Tak niska ocena "Smoleńska" to nie tylko wynik wielu negatywnych recenzji krytyków i samych widzów. Jakiś czas temu w internecie skrzykiwały się grupy, które dawały produkcji najniższą możliwą ocenę. Ci, którzy - często z powodów politycznych - bronili filmu Krauzego, starali się specjalnie zawyżać ocenę. A wszystko zaczęło się od zupełnie innej sprawy...

Jeszcze przed premierą kinową filmu informacja o "Smoleńsku" znalazła się w bazie IMDb i wtedy w miejscu, gdzie jest wpisywany gatunek filmu widniały trzy słowa: przygodowy, dramat i fantasy. Sprawę opisywały media w Polsce.

fot. http://www.imdb.com/title/tt6038600/ | printscreen

Ta informacja już została zmieniona - teraz użytkownicy serwisu szukający "Smoleńska" w bazie dowiedzą się, że to dramat i thriller.

W kinach "Smoleńsk" zobaczyło 461 738 widzów. Dało mu to 8. miejsce wśród zeszłorocznych premier. Na pierwszym jest "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" z wynikiem 2.7 mln. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze "Planeta singli" (1,9 mln) oraz "Wołyń" (1,4 mln). W polskim odpowiedniku IMDb (Filmweb) - "Smoleńsk" jest oceniony przez osoby korzystające z serwisu na 2,7 w 10-stopniowej skali.

ZOBACZ TEŻ: "Smoleńsk" najchętniej oglądanym filmem w Polsce, ale ten jeden wykres pokazuje, jak jest naprawdę >>

Listę 100 najgorzej ocenianych filmów w serwisie Internet Movie Data Base znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Komentarze (110)
"Smoleńsk" na liście 100 najgorszych filmów największego światowego serwisu filmowego
Zaloguj się
 • Katarzyna Kati

  Oceniono 166 razy 144

  Gdzie można zagłosować. Myślę, że stać Polaków, by film był na PIERWSZYM miejscu jako najgorszy film. PISlam robi wszystko, by zdobyć pierwsze miejsce. Pomóżcie !!!

 • tomtg123

  Oceniono 118 razy 106

  Zginęło 100 osób, PiS zrobił o tym film i - jak to zwykle u PiSu - niestety zupełnie niechcący wyszła im komedia.
  :(

 • java77

  Oceniono 76 razy 66

  filmu nie widzialem.Ale Trailer widzialem.Po obejrzeniu Trailera odechcialo mi sie ogladac film "Smoleńsk"

 • my_kroolik

  Oceniono 56 razy 52

  461 tys. widzów? A ile z tego, to szkoły i wojsko, czyli organizacje działające na rozkaz?

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 49 razy 47

  PiSuar co wezmie w rece to robi z tego kacze goowno (pewnie takie polecenie jaroswira) - z nowszych produkcji to ten smolensk jest bez konkurencji jako gniot stulecia. Dzisiejsza Wolska tez jest wiodaca jako republika bananowa w srodku Europy.

 • entymolog

  Oceniono 42 razy 42

  Nareszcie jakiś światowy sukces PiSS!

 • kapus0001

  Oceniono 43 razy 41

  Co za niewdzięczność ! Taki wspaniały film ! To się dopiero teraz kacze gó... wkurzy

 • jagopa

  Oceniono 35 razy 35

  My to wiemy od 6-ciu lat....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX