"Smoleńsk" na liście 100 najgorszych filmów największego światowego serwisu filmowego

Użytkownicy największego portalu filmowego na świecie oceniają filmy i na tej podstawie powstaje m.in. oficjalna lista 250 najlepszych i 100 najgorszych produkcji. Na tej drugiej znalazł się "Smoleńsk" Antoniego Krauze.

Jeszcze wczoraj "Smoleńsk" był na 97. miejscu wśród 100 najgorzej ocenianych filmów w Internet Movie Data Base, a dzisiaj jest na 95. pozycji. Oprócz filmu Krauzego w zestawieniu są takie produkcje jak "Poznaj moich Spartan" z 2008 roku, "Muskularny Święty Mikołaj" z 1996 roku czy "Glitter" z Mariah Carey w roli głównej (z 2001).

Ranking najgorzej ocenianych filmów IMDb - stan z 8.02.2017Ranking najgorzej ocenianych filmów IMDb - stan z 8.02.2017 http://www.imdb.com/chart/bottom?ref_=tt_awd

Zestawienie uwzględnia tylko filmy fabularne - nie ma tu np. produkcji krótkometrażowych czy dokumentalnych. Żeby tytuł znalazł się na liście, musi go ocenić przynajmniej 1500 użytkowników IMDb.

A najpierw był filmem fantasy...

Tak niska ocena "Smoleńska" to nie tylko wynik wielu negatywnych recenzji krytyków i samych widzów. Jakiś czas temu w internecie skrzykiwały się grupy, które dawały produkcji najniższą możliwą ocenę. Ci, którzy - często z powodów politycznych - bronili filmu Krauzego, starali się specjalnie zawyżać ocenę. A wszystko zaczęło się od zupełnie innej sprawy...

Jeszcze przed premierą kinową filmu informacja o "Smoleńsku" znalazła się w bazie IMDb i wtedy w miejscu, gdzie jest wpisywany gatunek filmu widniały trzy słowa: przygodowy, dramat i fantasy. Sprawę opisywały media w Polsce.

Ranking najgorzej ocenianych filmów IMDb - stan z 8.02.2017fot. http://www.imdb.com/title/tt6038600/ | printscreen

Ta informacja już została zmieniona - teraz użytkownicy serwisu szukający "Smoleńska" w bazie dowiedzą się, że to dramat i thriller.

W kinach "Smoleńsk" zobaczyło 461 738 widzów. Dało mu to 8. miejsce wśród zeszłorocznych premier. Na pierwszym jest "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" z wynikiem 2.7 mln. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze "Planeta singli" (1,9 mln) oraz "Wołyń" (1,4 mln). W polskim odpowiedniku IMDb (Filmweb) - "Smoleńsk" jest oceniony przez osoby korzystające z serwisu na 2,7 w 10-stopniowej skali.

ZOBACZ TEŻ: "Smoleńsk" najchętniej oglądanym filmem w Polsce, ale ten jeden wykres pokazuje, jak jest naprawdę >>

Listę 100 najgorzej ocenianych filmów w serwisie Internet Movie Data Base znajdziesz tutaj.

Więcej o: