Pitbull bez Vegi, ale z Dodą. "Próbowano mi narzucić pomysł obsadowy..."

Patryk Vega jeszcze w czasie, gdy w kinach można było oglądać film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" mówił, że ma pomysł na kolejne części. Produkcja powstanie, ale już bez udziału reżysera.

 - Trzy kolejne filmy, które planuję, podporządkuję kobietom. I to kobietom w męskim świecie. Robię filmy dla widzów, a nie dla siebie. Jeśli moje obserwacje dotyczące kobiecej publiczności się potwierdzą, będzie to punkt zwrotny w mojej karierze - mówił w rozmowie z Gazeta.pl w listopadzie. Dzisiaj wiadomo, że Patryk Vega nie wyreżyseruje następnego "Pitbulla".

- Nie robię kolejnego Pitbulla, ponieważ próbowano mi narzucić pomysł obsadowy niezgodny z moim poczuciem poziomu artystycznego - tłumaczy teraz reżyser w oświadczeniu opublikowanym na swoim Facebooku. - Czuję się odpowiedzialny za własne kino jak za swoje dziecko. W tej sytuacji uznałem, że wolę w ogóle nie robić tego filmu, niż mam nakręcić coś, czego będę się wstydził latami - dodaje Vega.

Producent kręci z Dodą

Wiadomo, że w nowym filmie pojawi się m.in. Doda. O swojej roli opowiadała już w rozmowie z Gazeta.pl. - Zamykam sagę Patryka, na wiosnę wchodzę na plan i zagram w trzeciej części. Rola została napisana chyba pode mnie. Gdy spotkałam się z Patrykiem, powiedział, że szukał aktorki, która byłaby jednocześnie brutalna i seksowna. Męska i zarazem sensualna - mówiła piosenkarka. Przedstawiciel producenta, który ma prawa do "Pitbulla" i zamierza nakręcić kolejną część mimo braku porozumienia z reżyserem, potwierdza jej zaangażowanie w projekt i rozstanie z reżyserem.

"Patryk Vega nie będzie pracował przy kolejnych częściach "Pitbulla". Negocjacje w tej sprawie trwały dość długo, ale nie osiągnęliśmy porozumienia (...) Potwierdzam także, że Pani Dorota Rabczewska wystąpi w kolejnej części "Pitbulla". Umowa pomiędzy Dodą a Ent One Investments dotycząca roli w tym filmie została podpisana jeszcze w ubiegłym roku i jest wiążąca" - można przeczytać w oświadczeniu Emila Stępnia z Ent One Investments.

Pierwszy kinowy "Pitbull", napisany i wyreżyserowany przez Patryka Vegę miał premierę w 2005 roku. Później powstał serial. W zeszłym roku na ekrany trafiły dwie kolejne części: "Putbull. Nowe porządki" i "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Oba znalazły się w pierwszej piątce najchętniej oglądanych produkcji 2016 - pierwszy na czwartym miejscu z liczbą 1,4 mln widzów, drugi był bezkonkurencyjny i przyciągnął do kin 2,7 mln widzów.

Więcej o: