La la land znowu tryumfuje! Nagrody BAFTA 2017 przyznane

Po raz 70. przyznano nagrody BAFTA. Najlepszym filmem roku 2016 został musical "La la land".

''La la land'' oprócz statuetki za najlepszy film, został nagrodzony aż w 5 kategoriach: reżyseria, zdjęcia, muzyka, wyróżnienie dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej powędrowało też do Emmy Stone. W sumie film był nominowany w 11 kategoriach. 

Film Chazelle'a to opowieść o dwojgu ludzi, którzy marzą o zrobieniu kariery w Los Angeles. Musical jest hołdem dla tzw. złotej ery Hollywood. To kolejny hit reżysera, po ciepło przyjętym dramacie muzycznym "Whiplash".

Statuetkę za najlepszą męską rolę pierwszoplanową otrzymał Casey Affleck, grający w "Manchester by the Sea". Film Lonergana został wyróżniony również za scenariusz oryginalny. Za role drugoplanowe nagrody otrzymali: Viola Davis za obraz "Fences" i Dev Patel w filmie "Lion".

Film "Lion" otrzymał też statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany. Nagroda za najlepsze efekty specjalne przypadła "Księdze dżungli". Najlepsze kostiumy, bez zaskoczenia, miał film "Jackie".

Nagrodę za najlepszy film brytyjski zeszłego roku otrzymał obraz "Ja, Daniel Blake" w reżyserii Kena Loacha. To przejmująca opowieść o stolarzu po zawale, który usiłuje stawić czoła bezduszności brytyjskiemu systemowi opieki społecznej. 

Oscarowe przymiarki

Co roku nagrody BAFTA są barometrem oscarowych wygranych. Cokolwiek się wydarzy na rozdaniu Oscarów 26 lutego, jedno jest pewne - "La la land" już przeszedł do historii.

Jako jeden z nielicznych filmów zdobył aż 14 nominacji. Wcześniej udało się to tylko filmom "Wszystko o Ewie" Josepha L. Mankiewicza z 1950 roku i oczywiście kultowemu "Titanicowi" Jamesa Camerona. 

Pełna lista wygranych dostępna jest na stronie BAFTA.

La La Land - wywiad z reżyserem Damienem Chazelle

Komentarze (21)
La la land znowu tryumfuje! Nagrody BAFTA 2017 przyznane
Zaloguj się
 • monikaaleksandra

  Oceniono 7 razy 5

  Ja, daniel Blake jest filmem tak wstrząsającymi i tak niesamowitym w swoim przesłaniu, ze powinien być dla każdego filmową lekturą obowiązkową. To najlepszy film ubiegłego roku, po prostu bezkonkurencyjny. Reszta to chłam.

 • polska.opole1

  Oceniono 6 razy 4

  pół filmu, pierwsze, przeziewałam. potem było ciut lepiej. Fajne dwa tańce (na niebie i w gwiazdach) i dwie piosenki.

 • taka_sprawa

  Oceniono 16 razy 4

  la la land to jeden z tych filmów, który jest tak reklamowany i hojnie obdarowywany nagrodami, że na pewno go nie obejrzę. Zresztą gosling mógłby raz na jakiś czas zrezygnować z roli w filmie, bo mam wrażenie że gra w każdym.

 • dokowski

  Oceniono 2 razy 2

  O co chodzi? Dawniej walczyło się o nagrody w Cannes. Kto się nie załapał, na pocieszenie mógł dostać Oscara. Liczyły się też pojedyncze nagrody, jak Złoty Lew czy Srebrny Niedźwiedź. Teraz celebryci zgarniają masowo jakieś badziewia dla celebrytów, każdy brukowiec rozdaje swoje nagrody swoim celebrytom

 • Tipsy Dipsy

  Oceniono 7 razy 1

  La la land to gniot pierwszej wody; trudno powiedzieć, dlaczego ten nijaki i wręcz nudny film ciągle jest obsypywany nagrodami.

 • fduczyc

  Oceniono 5 razy 1

  pierwsze 10 minut i fantastyczny taniec "nadzieji" w korku na samochodach 10 na 10 ale reszta to gniot taneczny i muzykalny - spektakle w naszym teatrze muzycznym Roma są zdecydowanie na wyższej półce.

 • apasionata

  Oceniono 7 razy 1

  problemy debilne,film nudny jak flaki z olejem albo gorzej.Szkoda kasy
  Trzeba rzeczywiście nie mieć nic w głowie ,żeby się przejąć tak banalną historią

 • giego

  Oceniono 1 raz 1

  Żałuję jedynie tego, że dla polskiej publiczność Goslinga nie zastąpił Zenek Martyniuk. Większość tych niepochlebnych komentarzy o Goslingu przekształciłaby się peany wokół znanego muzyka najświętszej, IV Rzeczypospolitej Polskiej PiS, imienia sławnego lotnika L. Kaczyńskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX