"Belle Epoque". Pierwszy odcinek nie zachwycił, a co zobaczymy w drugim?

Serial "Belle Epoque" wystartował tydzień temu i niestety, pierwszy odcinek nie spełnił wysokich oczekiwań widzów. Przyciągnął przed telewizory jednak sporo osób. Jak będzie teraz? Już dziś drugi odcinek "Belle Epoque".

W pierwszym odcinku główny bohater Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński) szukał mordercy swojej matki. Serial TVN, który sami twórcy stawiali w jednym szeregu z takimi produkcjami jak "Tabu" czy "The Knick", obejrzało 2,9 mln widzów. Niestety, większość była rozczarowana. Jesteśmy ciekawi, czy drugi odcinek "Belle Epoque" będzie też chętnie oglądany, a tymczasem sprawdźmy, co będzie można w nim zobaczyć.

"Belle Epoque" to miał być hit. Jak wyszło? "Szkoda, że poziom nie jest tak wysoki jak budżet" [OPINIE] >>

Belle Epoque - drugi odcinek (opis i zwiastun)

Uwaga, opis może zawierać informacje dotyczące fabuły, które mogą być spoilerami.

W lesie w pobliżu jednej z podkrakowskich wsi zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. W wizji lokalnej na miejscu oprócz komisarza Jelinka (Olaf Lubaszenko) uczestniczy także Jan, który stał się już częścią wydziału policyjnego. Wstępne oględziny wskazują na to, że dziewczyna została zamordowana kilka miesięcy temu. Edigey-Korycki znajduje przy zwłokach fragment charakterystycznego naszyjnika a jedna z wiejskich kobiet podsuwa mu informację, kim mogła być ofiara. Jan typuje pierwszego podejrzanego, ale komisarz Jelinek ma inny pogląd na sprawę. Szef galicyjskiej policji podejrzewa, że doszło do mordu rytualnego na tle religijnym…

Jan wybiera się z Henrykiem do teatru. Ku swojemu zaskoczeniu spotyka tam Konstancję oraz jej przyjaciółkę Misię. Dawni kochankowie rozmawiają i pomimo pozornej niechęci Morawieckiej wszystko wskazuje na to, że dawne uczucie, które łączyło ją z Janem, nie wygasło. To spotkanie wywołuje duży niepokój u Misi, która ewidentnie nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy…

Edigey-Korycki spędza wolne chwile z prostytutką Milą. To właśnie ona przekazuje mu zaskakujące informacje na temat jego wielkiej miłości – Misia i Konstancja pozostają w relacji od wielu lat i obie nie stronią od erotycznych ekscesów!

W hotelu, w którym mieszka Jan, pojawia się dziwny mężczyzna, który przekazuje mu niezwykle interesującą wiadomość – być może Edigey-Korycki obwinia się o śmierć kogoś kogo nie zabił… Kim jest tajemniczy nieznajomy? Co wie o śmierci Lucjana?

"Belle Epoque" - widzieliśmy pierwsze dwa odcinki nowego serialu TVN. Pięknie jest, ale co poza tym? [RECENZJA] >>

embed
Więcej o: