Już wiemy, w czyje ręce trafiły Złote Maliny 2017. Najgorszy film roku to...

Najwięcej szans na Złote Maliny 2017 miały w tym roku filmy "Zoolander 2" i "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Czekając na galę Oscary 2017 sprawdzamy, w czyje ręce trafiły statuetki dla najgorszych produkcji roku.

Najgorszy film roku to film dokumentalny "Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party", który musiał mierzyć się z oskarżeniami o propagandę wrogą wobec Hillary Clinton. Złotą Malinę dostała też aktorka, która wcieliła się w kandydatkę na prezydenta USA, a także reżyser filmu (informacja zaktualizowana, przepraszamy za pomyłkę w pierwszej wersji tekstu - redakcja).

"Batman v Superman" został wyróżniony w czterech kategoriach - nie tylko za najgorszy film, ale także scenariusz, dopasowanie na ekranie i prequel, remake, sequel bądź "zrzynę".

Mel Gibson się zrehabilitował

Nagrodę "odkupienia" dla twórcy, który kiedyś podpadł swoimi zawodowymi (i nie tylko) wyborami, a dzisiaj zasłużył jednak bardziej na Oscara niż Złotą Malinę, przyznano Melowi Gibsonowi za jego "Przełęcz ocalonych". Film jest nominowany w tym roku do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej m.in. w kategorii "najlepszy film" i za reżyserię.

Mel GibsonMel Gibson MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

To była 37. gala, wyjątkowa choćby ze względu na liczbę nominowanych. Organizatorzy doszli do wniosku, że 2016 rok był tak kiepski, że w każdej kategorii o nagrodę "walczyło" nie - jak zazwyczaj - pięć, a aż sześć produkcji.

"Zoolander 2" miał najwięcej (dziewięć) nominacji, w tym aż trzy dla Bena Stillera - za reżyserię, kreację aktorską i duet z Owenem Wilsonem. Osiem nominacji dostał "Batman v Superman" - o tytuł najgorszego pierwszoplanowego aktora roku walczyli tu odtwórcy obu tytułowych ról: Ben Affleck i Henry Cavill. Nominację dostał także Jesse Eisenberg, który zagrał w tym filmie drugoplanową rolę Lexa Luthora - jemu statuetkę przyznano.

Złote Maliny 2017 - pełna lista zwycięzców:

Najgorszy film:

"Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party"

Najgorszy aktor:

Dinesh D'Souza - "Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party"

Najgorsza aktorka:

Becky Turner - "Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party"

Najgorszy aktor drugoplanowy:

Jesse Eisenberg "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Najgorsza aktorka drugoplanowa:

Kristen Wiig "Zoolander 2"

Najgorsze dopasowanie na ekranie:

"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" - Ben Affleck i jego Najlepszy Nieprzyjaciel na Zawsze Henry Cavill

Najgorsza reżyseria:

Dinesh D'Souza i Bruce Schooley - "Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party"

Najgorszy prequel, remake, sequel bądź "zrzyna":

"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Najgorszy scenariusz:

"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Oscary to wielka gala, ale może być pechowa. Oscarowa klątwa dotyka także Polaków >>

 

embed
Więcej o: