Oscary 2017. Kolejna wpadka na Oscarach. "Uśmiercili" żyjącą osobę

W trakcie gali organizatorzy chcieli uczcić pamięć koleżanki, ale wyszło fatalnie. Pomylono zdjęcie zmarłej specjalistki od kostiumów z inną osobą - ta zdążyła już zareagować.

Janet Patterson przez ponad 30 lat zajmowała się kostiumami, za swoje kreacje otrzymała aż cztery nominacje do Oscara. Zmarła w 2015 roku. Akademia postanowiła uczcić jej pamięć w sekcji "In Memoriam", gdzie wspomniano również Andrzeja Wajdę. Popełniono jednak okropną pomyłkę.

Nazwisko oraz opis się zgadzały. Pomylono za to zdjęcie. Zamiast Janet pojawiła się jej koleżanka, australijska producentka Jan Chapman - wciąż żyjąca! Jan oglądała galę i gafa mocno ją zabolała. Szybko napisała, co o tym sądzi.

Janet PattersonJanet Patterson Kadr z transmisji 89. gali rozdania Oscarów

- Poczułam się zdruzgotana tym, że użyto mojego zdjęcia zamiast mojej wieloletniej przyjaciółki i współpracowniczki, Janet Patterson. Janet była wielką pięknością i została cztery razy nominowana do Oscara. Jestem bardzo rozczarowana tym, że ktoś popełnił taki błąd. Wciąż żyję, mam się dobrze i jestem aktywna w roli producenta - napisała Jan Chapman w liście do portalu Variety.

To kolejna gafa po największej tegorocznej wpadce. Na zakończenie 89. rozdania gali Oscarów wyczytano zły tytuł zwycięskiego filmu.

A teraz zobacz: Ogłoszono, że wygrywa "La la land". Chwilę później rozczarowanie było ogromne

Przeczytali, że wygrał "La la land", a potem krzyczeli: "Moonlight"! Takiej wpadki jeszcze nie było

Więcej o:
Komentarze (15)
Oscary 2017. Kolejna wpadka na Oscarach. "Uśmiercili" żyjącą osobę
Zaloguj się
 • welocypedant

  Oceniono 31 razy 31

  Szanowna Redakcjo, zdewastowany to może być opuszczony budynek fabryki albo przystanek komunikacji miejskiej. Proszę, przykładajcie się trochę do tłumaczeń, bo zęby bolą.

  Pierwszy lepszy słownik angielsko-polski online podsunie jako odpowiednik "devastated" W TYM KONTEKŚCIE słowa "zdruzgotana" lub "załamana". I tak też zapewne poczuła się Jan Chapman na widok swojego zdjęcia podczas ceremonii opisanej w artykule.

 • josner

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby to było w Polsce pomyślałbym, że albo zatrudnili jakieś osoby po znajomości, rodzinie albo na umowie śmieciowej.

 • gaudia

  Oceniono 4 razy 4

  A moglibyście na głównej umieścić tekst z listą laureatów Oskarów? Bo na razie widzę same plotki.

 • art_102

  Oceniono 6 razy 4

  Rozumiem oburzenie Chapman, tym bardziej, że chodziło o kogoś dla niej bliskiego, ale chociaż na tak dużej i wydawałoby się profesjonalnej imprezie pomyłek być nie poiwnno, tym bardziej na materiale przygotowywanym wcześnie, to jednak w tym konkretnym przypadku mogę ją zrozumieć - panie sa tak niebywale do siebie podobne, maja identyczne fryzury, kolor włosów, podobny wiek, że naprawdę trudno je odróżnić Oczywiście to nie tłumaczy pomyłki, ale w tym znajduję jej powód

 • lech2011

  Oceniono 6 razy 2

  dobra zmiana dotarła za ocean !

 • lolo11

  Oceniono 7 razy 1

  Putin zahakowal Oskary!!!!!!!

 • monikaaleksandra

  Oceniono 4 razy 0

  czemu nie ppkazali w tej sekcji prezesa no czemu?????

 • dwa_grosze

  Oceniono 2 razy -2

  Takie juz jest lewactwo. Jedyne na czym skupili w tych Oscarsch, to jak dowalic Trumpowi.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy -2

  Po takich błędach tzw OSCAR nadaję się tylko do likwidacji bo stał się filmową marionetką grupy przedsiębiorców wcale nie związanej z Filmem a usilnie "robiącej tylko forsę"- chciałbym się mylić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX