Może o tym nie wiedzieliście, ale Oscara dostał też Polak. Zobaczcie jego prace

Statuetka Oscara za efekty specjalne trafiła w tym roku do twórców "Księgi Dżungli". W ekipie pracującej nad filmem znalazł się także Jacek Pilarski - Polak pochodzący z Żywca i mieszkający obecnie w Londynie.

Jacek Pilarski w trakcie produkcji "Księgi Dżungli" współpracował z firmą MPC - Moving Picture Company. Odpowiadała ona za efekty specjalne w filmie.

Polak po ceremonii podziękował współpracownikom na swoim profilu na Facebooku. "Udało się" - skomentował.

Zadaniem Polaka było tworzenie wirtualnego tła, czyli tzw. matte painting.Technika polega na tworzeniu krajobrazu, dającego widzowi poczucie dużej przestrzeni. 

 

To nie pierwsza produkcja, przy której pracował Pilarski. Efekty jego pracy można podziwiać m.in. w filmach takich jak "Marsjanin", "Pasażerowie" i "Strażnicy Galaktyki". Jacek Pilarski pochodzi z Żywca, mieszka w Londynie. Ma 30 lat.

Swoje prace prezentuje na stronie internetowej >>>>

Zobacz także: A teraz zobacz: Przeczytali, że wygrał "La la land", a potem krzyczeli: "Moonlight"! Takiej wpadki jeszcze nie było

Przeczytali, że wygrał "La la land", a potem krzyczeli: "Moonlight"! Takiej wpadki jeszcze nie było

Komentarze (8)
Może o tym nie wiedzieliście, ale Oscara dostał też Polak. Zobaczcie jego prace
Zaloguj się
 • wilq9

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego siejecie dezinformacje palanty z GW? Oskara za efekty dostali tylko Ci czterej Panowie: Robert Legato, Adam Valdez (I), Andrew R. Jones i Dan Lemmon. Idąc waszym tokiem myślenia: czy Oskara dostała też sprzątaczka z firmy robiącej oskarowe efekty specjalne bo ma polskie pochodzenie?

 • Jaga Tokarska

  Oceniono 5 razy 5

  To nie był jedyny Polak w składzie :) kierownikiem produkcji była też miedzy innymi Polka, więc, Kochana Redakcjo, sprawdzajcie Swoje niusy :)

 • 1korner

  Oceniono 3 razy 3

  A gdzie zdjęcie tego Polaka z Oscarem?

 • antycoller

  Oceniono 4 razy 2

  Z tego co pamiętam, to ten co wyjedzie z Polski jest słabeuszem i zdrajcą. Nie wkurzajcie prezesa szczerbatego. Bo więcej Polaków wyjedzie (wtedy exPolaków), bo w Polsce najwięcej dostaje kler i Misiewicze z puli kasy przeznaczonej na Polaków z ich podatków.

 • gelbigel

  Oceniono 4 razy 0

  jego prace to coś niebywałego a na jego miejsce 1.000.000 chętnych w tym 200.000 azjatów

 • ksiadz_biedak

  0

  "...., ale Oscara dostał też Polak." Jo??? Na pewno tylko jeden Polak? A co z Polkami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX