Obama zwolnił go z powodu wywiadu, teraz zagra go Brad Pitt. To nie będzie zwykła biografia [ZWIASTUN]

Brad Pitt zagra kontrowersyjnego generała, dowódcę wojsk USA i NATO w Afganistanie, który stracił stanowisko po udzieleniu wywiadu "Rolling Stone". "Machina wojenna" to kolejna produkcja Netfliksa z tak dużą hollywoodzką gwiazdą.

"Machina wojenna" ma być prowokacyjną satyrą. Brad Pitt gra generała Stanleya McChrystala, który w 2010 roku udzielił wywiadu Michaelowi Hastingsowi dla magazynu "Rolling Stone". Generał mówił w nim m.in., że był rozczarowany pierwszym spotkaniem z Obamą oraz, że stosunki między nimi nie są dobre. "Błazen" - tak z kolei McChrystal mówił o doradcy Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego. Po publikacji artykułu McChrystal został wezwany do Białego Domu i po tym spotkaniu złożył rezygnację.

- Nie spodziewałem się, że dojdzie do rezygnacji McChrystala. Myślałem, że jest nieusuwalny. Jednak żołnierze są zadowoleni - mówił potem w rozmowie z portalem HuffingtonPost.com Hastings. [CZYTAJ WIĘCEJ >>]

Film reżyseruje David Michôd ("Królestwo zwierząt"). Twórcy chcą w nim ukazać wiele absurdalnych sytuacji dotyczących działań w Afganistanie.

 

Film powstał na podstawie książki "The Operators: The Wild & Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan", napisanej przez Hastingsa. Obok Pitta wystąpią w nim też m.in. Ben Kingsley i Tilda Swinton, która razem z Jake'iem Gyllenhaalem zagrała też w innej produkcji Netfliksa - "Okja".

"Machina wojenna" będzie miała premierę 26 maja.

A teraz zobacz: Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Więcej o: