Na pewno pamiętacie ten plakat "Dirty Dancing". Teraz szykują wersję TV i jest nowy, ale...

"Dirty Dancing" powstał 30 lat temu! Aż trudno uwierzyć, że minęło tyle lat, odkąd po raz pierwszy można było zobaczyć na ekranie Patricka Swayze i Jennifer Grey w gorącym mambo. Teraz powstaje nowa wersja, której twórcy postanowili mocno zainspirować się kultowym plakatem.

Plakat, który promował film z 1987 roku wyglądał tak - na białym tle był umieszczony różowo-fioletowy tytuł, a niżej stali przytuleni odtwórcy głównych ról, w pozie, która rozpoczynała finałowy taniec z filmu.

Plakat Dirty DancingPlakat Dirty Dancing reż. Emile Ardolino, prod. Great American Films Limited Partnership, Vestron Pictures

Teraz amerykańska stacja ABC szykuje telewizyjną wersję, w której Frances "Baby" Houseman gra Abigail Breslin (10 lat temu była nominowana do Oscara za rolę w filmie "Mała miss"), a Johnny'ego Castle'a Colt Prattes, który nie ma jeszcze na koncie żadnej większej roli.

Twórcy filmu postanowili, że na plakacie promującym trzygodzinny musical aktorzy odtworzą słynną pozę z oryginału.

Plakat nowej wersji Dirty DancingPlakat nowej wersji Dirty Dancing reż. Wayne Blair, prod. ABC

Oprócz utworów doskonale znanych fanom "Dirty Dancing", w produkcji ABC mają pojawić się nowe, specjalnie na tę potrzebę przygotowane piosenki. Oprócz Breslin i Pratessa w obsadzie znaleźli się też m.in. Katey Sagal, Debra Messing i Nicole Scherzinger. Stacja ABC zaplanowała premierę na 24 maja.

A my przy okazji przypominamy polski plakat "Wirującego seksu" (tak, właśnie tak przetłumaczyli tytuł!) autorstwa Mieczyslawa Wasilewskiego, który powstał w 1989 roku. Wtedy, gdy jeszcze istniała polska szkoła plakatu.

Wirujący seks - plakatWirujący seks - plakat autor: Mieczysław Wasilewski

 A teraz zobacz: Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

 

Więcej o: