Traci córkę i dostaje list od Boga, który wygląda tak. Poruszająca "Chata" od producentów "Życia Pi"

Ojciec trójki dzieci traci jedno z nich. Kilka lat po tragedii otrzymuje list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat. List wydaje się pochodzić od samego Boga... który ma twarz Octavii Spencer.

Książka "Chata" Williama P. Younga zadebiutowała od razu na pierwszym miejscu prestiżowego zestawienia bestsellerów „New York Timesa” i pozostała na nim przez... kolejnych siedemdziesiąt tygodni! Teraz na ekrany kin trafia film Stuarta Hazeldine'a z Samem Worthingtonem i Octavią Spencer w rolach głównych.

Octavia Spencer, laureatka Oscara za rolę w "Służących", znała doskonale książkę zanim zgłosili się do niej producenci z Hollywood. Była zresztą zagorzałą fanką zawartego w niej przesłania. Aktorka nie rozstawała się na planie z własnym egzemplarzem „Chaty”. - Nie mogłam odmówić takiej propozycji - wspomina Spencer.

- Powieść dostałam od przyjaciółki, która powiedziała mi jedynie, że przewijają się w niej wątki dreszczowca z elementami medycyny sądowej, a na końcu czeka mnie ogromne zaskoczenie. Zabierałam się za czytanie z zupełnie innym nastawieniem, nie spodziewałam się, że "Chata" zapewni mi tak piękną życiową lekcję - mówi aktorka. - W trakcie lektury czułam się poruszona, spełniona, zadziwiona, bowiem opowieść rozwija się bardzo naturalnie i dotyka wielu ważnych tematów - kontynuuje.

 

- Wszyscy zadawaliśmy chyba kiedyś takie pytania o istnienie Boga. Wiem, że ja zauważyłam w tej książce cząstkę samej siebie. Zaznałam zresztą w życiu straty, w stawaniu na nogi pomogła mi moja wiara. Dlatego rozumiałam bardzo dobrze emocje, które odczuwa Mack - dodaje Spencer.

"Chata" pojawi się w polskich kinach 10 marca.

A teraz zobacz: Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Więcej o: