Agnieszka Holland kręci nowy film. W roli głównej bardzo znana twarz

Agnieszka Holland, która niedawno odebrała Srebrnego Niedźwiedzia za "Pokot", ma już nowy pomysł na film. Będzie to ekranizacja powieści "Czasem warto zabić", a w głównej roli wystąpi Amber Heard.

Główną bohaterką powieści Petera Swansona jest Lily, tajemnicza i olśniewająca zabójczyni, która podczas nocnego lotu z Londynu do Bostonu spotyka Teda. Mężczyzna wyznaje jej, że myśli o zamordowaniu swojej niewiernej żony. Lily deklaruje pomoc i dwójka bohaterów tworzy dziwny układ.

"Czasem warto zabić" Swansona ukaże się 27 kwietnia nakładem wydawnictwa Marginesy. Nad scenariuszem filmu pracuje Christopher Kyle ("K-19", "Aleksander").

Amber Heard jest najbardziej znana z filmu "Dziennik zakrapiany rumem", na planie któregot poznała swojego - byłego już - męża Johnny'ego Deppa. Po oskarżeniach o przemoc domową, o których głośno było w mediach, para rozstała się, a aktor ma zapłacić 6,8 miliona dolarów na konta organizacji charytatywnych wskazanych przed Heard.

Dziennik zakrapiany rumemDziennik zakrapiany rumem reż. Bruce Robinson, prod. Dark & Stormy Entertainment, FilmEngine, GK Films, Infinitum Nihil

Aktorka ma na koncie również rolę m.in. w "Dziewczynie z portretu", a niedługo będzie można ją zobaczyć na dużym ekranie w ekranizacji komiksu o Lidze Sprawiedliwości jako Merę.

A teraz zobacz: Tak to robią w filmach. 50 najlepszych pocałunków

Poczuj miłość. 50 pocałunków na Święto Zakochanych

Więcej o: