W bitwie o Anglię walczyło 144 Polaków. Teraz Ridley Scott nakręci o niej film

Nie minął nawet miesiąc, odkąd Ridley Scott zapowiedział, że chce nakręcić kolejne filmy z serii "Obcy" i dalszy ciąg "Gladiatora". Teraz do swojej listy reżyser dodaje także superprodukcję o bitwie o Anglię.

Niespełna 80-letni Ridley Scott ostatnio nie próżnuje i na pewno nie zamierza przejść na emeryturę. Już 19 maja na ekrany kin wchodzi jego najnowszy obraz „Obcy: Przymierze”, a niedługo rozpoczynają się zdjęcia do „All The Money In The World”, filmu opowiadającego historię porwania amerykańskiego przedsiębiorcy, Paula Getty’ego III. W kolejce czeka również od dawna zapowiadany „The Cartel” o wojnach narkotykowych w Meksyku.

Według portalu Deadline, brytyjski reżyser do swojej długiej listy chce dodać także dramat wojenny o bitwie o Anglię, jednej z ważniejszych kampanii powietrznych w czasie drugiej wojny światowej. Bitwa zakończyła się porażką III Rzeszy. 

Przeciwko Luftwaffe walczyło około trzech tysięcy żołnierzy RAF (Royal Air Force), w tym 144 Polaków, z których największą sławę zdobyli piloci z Dywizjonu 303 – według "Daily Mail" zestrzelili dwa razy więcej niemieckich samolotów, niż inne jednostki angielskiego lotnictwa. - Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym - mówił o lotnikach RAF walczących w Bitwie o Anglię Winston Churchill, ówczesny premier Wielkiej Brytanii.

Piloci Dywizjonu 303Piloci Dywizjonu 303 Autor nieznany, Wikipedia, domena publiczna

Czy Scott doceni wkład Polaków? Przekonamy się w ciągu kilku lat. Film ma zostać wyprodukowany przez studio 20th Century Fox i póki co jest na wczesnych etapach powstawania scenariusza.

A teraz zobacz: Nowi "Szybcy i wściekli" i oscarowy "Klient". To najważniejsze premiery kwietnia

Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia