To on był pierwowzorem Rocky'ego Balboa. Teraz nakręcili jego historię [ZWIASTUN]

Słyszeliście kiedyś o Chucku Wepnerze? Na pewno, choć może nie byliście tego świadomi. Obejrzyjcie pierwszy trailer biograficznego filmu o bokserze, bez którego nie byłoby Rocky'ego Balboa.

Ten pięściarz przez aż piętnaście rund walczył ze słynnym Muhammadem Alim. Przegrał z powodu technicznego nokautu, na chwilę przed końcowym gongiem. Poza tym ma na swoim koncie pojedynek z niedźwiedziem grizzlie, odurzanie się kokainą i podrabianie autografów znanych ludzi. Przede wszystkim jednak był inspiracją dla Rocky'ego z kultowej serii filmów z Sylvestrem Stallone.

Film "Chuck" (wcześniej o nazwie "The Bleeder") przedstawia barwne życie boksera wagi ciężkiej z New Jersey, Chucka Wepnera. W tytułowej roli wystąpił, znany z serialu "Ray Donovan", Liev Schreiber, kompletnie odmieniony na potrzeby filmu. Towarzyszą mu tacy aktorzy jak: Naomi Watts, Ron Perlman, Elisabeth Moss (gwiazda serialu "Mad Men") oraz Morgan Spector, który wcielił się w Sylvestra Stallone.

 

Reżyserem filmu jest Kanadyjczyk, Philippe Falardeau, zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie za film "To nie ja, przysięgam!" oraz Nagrody Publiczności w Locarno za "Pana Lazhara".

Festiwalowa premiera "Chucka" miała miejsce w zeszłym roku na Festiwalu w Wenecji, na którym film otrzymał Nagrodę Specjalną UNESCO. Od tamtej pory "Chuck" zebrał wiele pochlebnych recenzji, co jeszcze bardziej zachęca do pójścia do kin.

Niestety polska premiera nie jest jeszcze znana. Film 5 maja trafi do kin w USA.

A teraz zobacz: Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Więcej o: