"Star Wars: The Last Jedi" - jest zwiastun!

Zwiastun "Star Wars: The Last Jedi" został dziś zaprezentowany. To ósmy film w sadze "Gwiezdnych wojen". Do kin trafi w grudniu tego roku.

Pierwszy zwiastun "Star Wars: The Last Jedi" zaprezentowany został podczas trwającego właśnie w Orlando w stanie Floryda święta miłośników sagi Star Wars Celebration.

Akcja najnowszych "Gwiezdnych wojen" ma się rozgrywać bezpośrednio po wydarzeniach z poprzedniej części czyli "Przebudzenia mocy", która miała swoją premierę dwa lata temu.

"Star Wars: The Last Jedi" - kiedy premiera?

"Star Wars: The Last Jedi" to ósmy film w sadze. Zgodnie z zapowiedziami do kin trafi 15 grudnia 2017 roku.

Reżyserem ósmego epizodu jest Rian Johnson, znany m.in. z "Looper – Pętla czasu", "Kto ją zabił?" czy pracy przy serialu "Breaking Bad".

"The Last Jedi" to ósma część "Gwiezdnych wojen"

W głównych rolach zobaczymy Daisy Ridley, Johna Boyegę, Adama Drivera i Oscara Isaaca. Obok nich w filmie pojawią się: Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Lupita Nyong'o, Laura Dern, Kelly Marie Tran oraz Benicio Del Toro.

Na ekranie fani zobaczą także gwiazdy tzw. Starej Trylogii (epizodów IV-VI). W postać Luke'a Skywalkera wcielił się ponownie Mark Hamill, a księżniczki Lei - Carrie Fisher, która zmarła w grudniu zeszłego roku.

Wcześniejsze części

W tym roku miłośnicy sagi świętują 40-lecie "Gwiezdnych wojen", bowiem pierwszy film z serii, w reżyserii Georga Lucasa, ukazał się w 1977 roku.

Tak wygląda chronologiczne (według dat premiery) zestawienie tytułów Sagi:

Epizod IV - Nowa nadzieja (1977)
Epizod V - Imperium kontratakuje (1980)
Epizod VI - Powrót Jedi (1983)

Epizod I - Mroczne widmo (1999)
Epizod II - Atak klonów (2002)
Epizod III - Zemsta Sithów (2005)

Epizod VII - Przebudzenie mocy (2015)
Epizod VIII - The Last Jedi (2017)

Dodatkowo w 2016 odbyła się premiera filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Pierwszego samodzielnego kinowego filmu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen, który nie skupiał się na historii rodu Skywalkerów.

Co dalej?

Premiera kolejnego samodzielnego filmu, tym razem o przygodach młodego Hana Solo planowana jest na 2018 rok. W główną rolę wcieli się Alden Ehrenreich.

Na ekranie pojawi się też Emilia Clarke, Woody Harrelson i Donald Glover jako Lando Calrissian (w "Imperium kontratakuje" oraz "Powrocie Jedi" w tę rolę wcielił się Billy Dee Williams).

Za kamerą produkcji staną Chris Miller i Phil Lord. Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan oraz Jon Kasdan.

Na 2019 rok zaplanowany jest niezatytułowany jeszcze Epizod IX, którego reżyserem będzie Colin Trevorrow.

PRZECZYTAJ TEŻ: Naprawdę piękny hołd dla Carrie Fisher na 40-lecie "Gwiezdnych wojen". Trudno powstrzymać wzruszenie

Więcej o: