Podobał się Wam "Jak zostać królem"? To zobaczcie zwiastun tego nowego brytyjskiego filmu

Producenci filmów "Boska Florence" oraz "Carol" przedstawiają nowy brytyjski komedio-dramat osadzony w czasach II wojny światowej. W obsadzie m.in. Gemma Arterton i Bill Nighty.

Film "Zwyczajna dziewczyna" opowiada historię Catrin (w tej roli Gemma Arterton), początkującej scenarzystki, która właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromną i niezwykle ważną produkcją, która podniesie obywateli na duchu.

Prędko okazuje się jednak, że jedyną rolą Catrin jest wymyślanie "gadki szmatki", czyli… kobiecych dialogów. Ponadto na planie filmowym wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego (Bill Nighty), zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i… przystojnego scenarzysty (Sam Claflin), który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia mu udowodnić, jak bardzo się myli.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Jacka Hustona ("Ben-Hur"), Paula Rittera ("007 Quantum of Solace"), Rachael Stirling ("Młoda Wiktoria"), Richarda E. Granta I ("Logan: Wolverine") oraz Jeremy'ego Ironsa.

Za kamerą produkcji stanęła Lone Scherfig, reżyserka takich filmów jak: "Włoski dla początkujących", "Była sobie dziewczyna" i "Jeden dzień" z Anne Hathaway w roli głównej, filmu, który porównywano do największych komediowych hitów brytyjskiego kina, takich jak "To właśnie miłość" czy "Notting Hill". 

"Zwyczajna dziewczyna" trafi do naszych kin już 26 maja.

Więcej o: